piątek, Mar 27 2015

Mając na celu pomoc polskim producentom jabłek oraz biorąc pod uwagę fakt, że akcja nieodpłatnego rozdawania jabłek cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, Stowarzyszenie Consensus z siedzibą w Jaśle postanowiło aktywnie włączyć się w to przedsięwzięcie. Owoce od polskich sadowników, którzy ucierpieli na skutek wprowadzonego przez Rosję embarga będzie można odbierać ponownie w najbliższych dniach w kilku punktach naszego miasta. W poszczególnych punktach wydawane będą jabłka dla mieszkańców danego osiedla. Poniżej przedstawiamy harmonogram odbioru jabłek.

czwartek, Mar 26 2015

Między 13 kwietnia a 15 maja bieżącego roku odbędą się wybory do zarządów wszystkich, szesnastu, jasielskich osiedli. Szczegółowy harmonogram wraz z miejscem przeprowadzenia głosowania zostanie opracowany w porozumieniu z poszczególnymi zarządami.

środa, Mar 25 2015

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła radni podjęli uchwały w sprawie zawarcia z pięcioma gminami: Kołaczyce, Brzyska, Jasło, Tarnowiec i Dębowiec porozumień dotyczących przejęcia przez miasto publicznego transportu na terenie tych gmin. Przewozem osób zajmować się będzie Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle.

środa, Mar 25 2015

Policjanci wyjaśniają okoliczności bójki, do której doszło wczoraj w Jaśle. W czasie libacji alkoholowej trzej mężczyźni zaatakowali kompana, z którym pili alkohol. Podczas szarpaniny pokrzywdzony ugodził dwóch napastników nożem. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze zatrzymali uczestników bójki.

środa, Mar 25 2015

Już po raz 10 - Magurski Park Narodowy i Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie będą wspólnie prowadziły akcję edukacyjną „Akcja Żaba”. Podejmowane działania są formą czynnej ochrony płazów i mają na celu zmniejszenie ich śmiertelności  w okresie wiosennych migracji. 

www.lonowyzmigrod.pl

Strona 1 z 145

Nowości