środa, Lis 26 2014

Dla mieszkańców miejscowości: Skołyszyn, Trzcinica, Bączal Dolny, Opacie, Kołaczyce, Nawsie Kołaczyckie, Bieździedza, Kowalowy, Sobniów, Jareniówka, Żółków, Niegłowice, istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia się do projektów dofinansowanych ze środków Uni Europejskiej pn. "Szerokopasmowy Internet nowej generacji w powiecie jasielskim" , „ Sieć NGA w Gminie Jasło” , w ramach Działania II.1. ,,Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej" Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. oraz " Budowa infrastruktury szerokopasmowego Internetu w gminie Kołaczyce” realizowanego w ramach działania 8.4 POIG.

środa, Lis 26 2014

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 32-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Policjanci zatrzymali go po awanturze, w czasie której pobił ręczną piłką do drewna swojego ojca.  

 
W minioną sobotę policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Skołyszyn. Zgłaszający prosił o pomoc w związku z pobiciem. Na miejscu policjanci zastali zespół karetki pogotowia, który udzielał pomocy starszemu mężczyźnie. Funkcjonariusze ustalili, że jego pijany syn wszczął awanturę, w trakcie której dotkliwie pobił go ręczną piłką do drewna, po czym uciekł z domu. Pokrzywdzony z uwagi na doznane obrażenia trafił do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. 
 
Po ustaleniu okoliczności zdarzenia policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Funkcjonariusze zatrzymali go na terenie sąsiedniej miejscowości. Mężczyzna został przewieziony do komendy. Podany alkomat wskazał ponad 1,5  promila alkoholu w jego organizmie. 
 
Po zatrzymaniu podejrzanego do pracy przystąpili śledczy, którzy zgromadzili materiał dowodowy uzasadniający postawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad ojcem i matką. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że od pewnego czasu popychanie, szarpanie, znieważanie to tylko niektóre upokorzenia, jakie rodzice podejrzanego musieli znosić. 
 
Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ojca. Sąd Rejonowy w Jaśle, po zapoznaniu się z aktami postępowania, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 
 
Przypominamy, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Informacje na ten temat przeczytasz tutaj.
 
KPP w Jaśle
poniedziałek, Lis 24 2014

21 listopada br., w Dniu Pracownika Socjalnego, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle otrzymał nagrodę specjalną Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wieloaspektowe podejście do beneficjentów pomocy społecznej, aktywizację społeczności lokalnej w ramach integracji środowisk oraz nowatorskie rozwiązania w pracy z klientem indywidualnym.

poniedziałek, Lis 24 2014

Elwira Musiałowicz Czech, kandydatka PO na burmistrza Jasła, w drugiej turze wyborów popiera kandydata PiS Ryszarda Pabiana. Szef powiatowych struktur PO odcina się od byłej protegowanej. - Jest mi niestety bardzo głupio, wszystkich, którzy poczuli się oszukani przez Platformę Obywatelską – Przepraszam – czytamy w oświadczeniu Adama Kmiecika.

sobota, Lis 22 2014

Inicjatorzy przeprowadzenia referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Jaśle liczyli na to, że odbędzie się ono przy okazji drugiej tury wyborów samorządowych. Niestety trzy dni na weryfikacje poprawności złożonej przez nich dokumentacji nie wystarczyło powołanej do tego zadnia specjalnej komisji ustępującej Rady. Tym samym zadanie otrzymała w spadku nowa Rada Miejska Jasła.

Strona 1 z 127

Nowości