wtorek, Lut 21 2017

Archiwalne zdjęcia ukazujące codzienne życie Bojków, rodzaje strojów i znaczenie haftów bojkowskich, opowieści o ich zwyczajach religijnych, ślubnych, chrzestnych i pogrzebowych, złożyły się na 75. Studnię Kulturalną JDK, której gościem była Jolanta Jarecka. Spotkanie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem jaślan, odbyło się w piątek, 20 lutego br. w Jasielskim Domu Kultury.

poniedziałek, Lut 20 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz dziesięcioma bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK Libra. Dostęp aktywny jest od 2 lutego 2017 r. do 1 lutego 2018 r. Na zarejestrowanych czytelników czeka 1438 publikacji!

niedziela, Lut 19 2017

Miejsko-Kolejowa orkiestra Dęta oraz Chór Laurenti, wystąpili w „Koncercie noworocznym”, zorganizowanym w czwartkowe, późne popołudnie (16 bm.) w Jasielskim Domu Kultury, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Wypełniająca salę widowiskową JDK publiczność przyjęła prezentacje burzą niemilknących oklasków, co pozwoliło przedłużyć radość słuchania muzyki o bisy.

wtorek, Lut 14 2017

13 lutego br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

niedziela, Lut 12 2017

9 lutego br. w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość podsumowania XXII Konkursu Fotograficznego „ Jasło – Moje Miasto ”. Tematem tej edycji prac fotograficznych był „Widok z okna …”. Organizatorem konkursu było tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Odbył się on pod honorowym patronatem burmistrza miasta Jasła Ryszarda Pabiana oraz prezesa Polwax S. A. Jasło Dominika Tomczyka.

Strona 1 z 132

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!