czwartek, Mar 22 2018

Wiele tygodni przygotowań, liczne próby, trud zespolenia wszystkich taktów oraz serce włożone w każdy dźwięk dzieła Józefa Haydna zaowocowały głębokimi wrażeniami muzycznymi i duchowymi, które towarzyszyły zgromadzonym słuchaczom podczas wykonania Stabat Mater, w sobotni wieczór dnia 17 marca 2018 roku. Gościnne wnętrza Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle licznie wypełnili melomani, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście, pragnący obcować z kompozycją ukazującą scenę opłakiwania ukrzyżowanego Zbawiciela przez Matkę Bożą.

wtorek, Mar 20 2018

Aleksandra Łach wygrała V Konkurs Recytatorsko - Teatralny „My sami”, zorganizowany 16 marca br. przez Rzeszowski Dom Kultury, filię Pobitno. Jaślanka okazała się bezkonkurencyjna w grupie recytatorów w wieku od 17 do 19 lat.

wtorek, Mar 20 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelniczek, we współpracy ze Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję” zorganizowała cykl imprez pod hasłem „Marzec pod znakiem Kobiet”.

sobota, Mar 10 2018

7 marca odbyło się spotkanie Klubu „Michalina” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych i Dnia Kobiet, artystki i poetki ludowe wykonały okolicznościowy asamblaż.

wtorek, Mar 06 2018

Muzeum Regionlne w Jaśle wraz z Muzeum Centrum Kultury w Trebiszowie zapraszają na wystawę “Trebiszowskie pisanki w Jaśle”. Wystawa prezentuje wyjątkową różnorodność i bogactwo zdobień wielkanocnych jajek zebranych w tamtejszym muzeum. Jest to tylko ułamek pisankowych zbiorów Trebiszowa, bowiem w kolekcji znajduje się tam ponad 2.000 egzemplarzy słowackich i zagranicznych.

Strona 1 z 162

NowościOur website is protected by DMC Firewall!