Młodzi ilustratorzy zredagowali "Świerszczyk"

  • środa, Maj 10 2017
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Młodzi ilustratorzy zredagowali "Świerszczyk" fot. GOKiCz Skołyszyn

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 9 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły sie warsztaty literacko-plastyczne z Jolantą Richter-Magnuszewską - ilustratorką książek dziecięcych, współpracującą od 2011 roku z dwutygodnikiem "Świerszczyk".

Na początku spotkania Jolanta Richter-Magnuszewską wprowadziła dzieci w świat kolorowych ilustracji opowiadając o swojej twórczej pracy. Ilustratorka przybliżyła również uczniom historię powstania czasopisma dla dzieci ,,Świerszczyk” oraz zapoznała ich z jego układem i szatą graficzną.

Podczas spotkania 45 uczniów z Przysiek i Skołyszyna stworzyło własny numer „Świerszczyka”. Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zapałem i wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz talentem plastycznym.

Uczniowie mogli również obejrzeć wystawę prac Jolanty Richter-Magnuszewskiej. Wystawa "Prosto ze Świerszczyka" zawiera oryginalne prace ilustratorki stworzone dla "Świerszczyka". Wystawę prac Jolanty Richter-Magnuszewskiej można oglądać w GOKiCz w Skołyszynie do 16 maja 2017 r.

GOKiCz w Skołyszynie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!