Roztańczeni szczudlarze

  • poniedziałek, Lip 31 2017
  • Napisane przez  JDK
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Roztańczeni szczudlarze fot. Jadwiga Steliga

„Korowód tańca”, to wspaniałe widowisko, które w piątek (28 lipca br.) wieczorem mogła - za sprawą Teatru Ulicznego „Highlights” z Kijowa na Ukrainie - obejrzeć publiczność licznie zgromadzona na jasielskim rynku.

Przez ulewę występ opóźnił się o prawie pół godziny, ale - jak się okazało - warto było czekać. Niezwykła żywiołowość, a zarazem lekkość i gracja tańczących na szczudłach aktorów, świetna muzyka, piękne układy choreograficzne, komiczne scenki oraz bogactwo i różnorodność kostiumów zrobiły wielkie wrażenie na widzach. Na zakończenie szczudlarze zaprosili dzieci do wspólnych pląsów w kółku, a potem chętnie pozowali do wspólnych zdjęć.

Spektakl zamykał pierwszy dzień Targów Miast Partnerskich, zorganizowanych 28 - 29 lipca br. w ramach projektu „W Karpaty w inne klimaty. Transgraniczna oferta turystyczna Jasło - Humenne”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Inetrreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020.

Współorganizatorem wydarzenia był Jasielski Dom Kultury.

JDK - st

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!