Pachnące woreczki na zioła i biżuterię

  • poniedziałek, Wrz 11 2017
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Pachnące woreczki na zioła i biżuterię fot. MBP Jasło

6 września 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

„Michaliny” postanowiły uszyć pachnące woreczki, które powstawały wśród gwaru i uśmiechów. Kolorowe i surowe, a wszystkie piękne w swej różnorodności.

Spotkanie koordynowała Alicja Antonik, poetka i rękodzielniczka. - Koniecznie muszą być z lnu lub bawełny – mówiła. - Najbardziej lubię ozdoby naturalne. Ostatnie moje odkrycie to nasiona buka, które barwię w kolorach natury – zdradziła.

- Woreczek można wykorzystać bardziej praktycznie i przechowywać w nim grzyby – stwierdziła Krystyna Pilch. - Ja włożę do niego biżuterię – powiedziała Maria Słowik, pokazując atłasowy szafirowo-różowy, maleńki woreczek. Ja do swojego włożę chmiel, ponieważ lubię spać – dodaje żartobliwie Helenka Jarecka.

 Na ziołach zna się również Barbara Rodak, która zachwalała właściwości zdrowotne i miododajne kłosowca anyżowego. Suszona lawenda, macierzanka, a nawet używane na co dzień przyprawy sprawią, że w domu będzie pachniało.

 Wiersze do woreczków postanowiła włożyć Bernadeta Samborska, która w jesiennej porze dostrzega odejście ociągającego się lata, a Maria Bielamowicz w „Hymnie do Ziemi Naszej” widzi ziemię jako Wielką Organistkę, której gra zachwyca słuchaczy.

MBP w Jaśle

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!