Zatarte granice – poezja Krzysztofa Bielenia

  • czwartek, Wrz 21 2017
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Zatarte granice – poezja Krzysztofa Bielenia fot. arch. MBP w Jaśle

20 września br. w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gościł poeta – Krzysztof Bieleń.  Pod naszym patronatem

W poezji Bielenia zauważamy zatarcie granicy pomiędzy poezją a prozą oraz zamiłowanie do szczegółu i konkretu. Czytając utwory autora można doszukiwać się w pewnym stopniu treści autobiograficznych, zapisu doświadczeń życiowych, sympatii. Pisanie jest dla niego dążeniem do pozostawienia śladu. Poezja, jak sam wspomina ma spore możliwości transformacji materiału życiowego. Jego wiersze są często syntezą doświadczeń, polemiką czy cytatem zaczerpniętym od filozofów, pisarzy, poetów.

Autora wzrusza codzienność, szarość życia. Pisanie nie jest dla niego celem, ale ...środkiem duchowego zagospodarowania rzeczywistości. Ma sentyment do książek. Jak sam przyznaje jest bibliofilem, a czas jest jego problemem.

Zdaję sobie sprawę, że teraźniejszości nie da się uchwycić – zaznacza.

Rozmowie na temat twórczości autora towarzyszyło czytanie jego wierszy oraz zachęta dla młodych do sięgnięcia po książki oraz inspiracje płynące z filozofii.

MBP w Jaśle

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd