Edukacja Rity. IX Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle

  • wtorek, Paź 17 2017
  • Napisane przez  JDK
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Edukacja Rity. IX Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle fot. Jadwiga Steliga

Komediodramat „Edukacja Rity” był drugą sztuką, którą można było obejrzeć w Jasielskim Domu Kultury w ramach IX Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle. Gra Piotra Fronczewskiego i Katarzyny Ucherskiej zrobiły na publiczności takie wrażenie, że nagrodziła ich owacją na stojąco.

Spektakl, którego producentem jest MJM Music PL oraz Scena Spectrum został wystawiony na deskach JDK w poniedziałek, 16 października br. - Jest to jakby uwspółcześniona wersja Pigmaliona. Bardzo łatwa, prosta fabuła: spotkanie dwojga ludzi z zupełnie innych światów, które sprawia, że życie bohaterów zmienia się na zawsze - mówiła na wstępie Helena Gołębiowska, wicedyrektor JDK, wprowadzając publiczność w klimat wieczoru i przedstawiając obsadę. - Jestem pewna, że ci aktorzy są gwarantem, że dzisiejszy wieczór będzie pełen niezapomnianych artystycznych wrażeń.

Następne dwie godziny potwierdziły jej słowa. Piotr Fronczewski jako Frank i Katarzyna Ucherska w roli Rity dostarczyli publiczności świetnej rozrywki w pełnym tego słowa znaczeniu, bez żenujących dowcipów i niesmacznych scenek z jednoznacznymi podtekstami. Banalny, ale dobrze napisany tekst, obydwoje zagrali tak, że widownia mogła nie tylko szczerze się pośmiać, ale i miała nad czym pomyśleć. Genialnym dopełnieniem całości była muzyka Szczepana Pospieszalskiego, w jego wykonaniu.

Trzecim przedstawieniem IX Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle jest „SPA czyli Salon Ponętnych Alternatyw” (wtorek, 17 październiaka) w reżyserii Emiliana Kamińskiego. Na kolejne Jasielski Dom Kultury i partnerzy wydarzenia - Miasto Jasło, PGNiG oraz Grupa LOTOS SA - zapraszają w listopadzie br.

JDK - st

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd