Jesień swoje dary niesie

  • środa, Lis 29 2017
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Jesień swoje dary niesie fot. MBP Jasło

23 listopada 2017 roku wraz z członkami Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle udaliśmy się w naszej wyobraźni na spacer do kolorowego jesiennego lasu.

Spacerując między strofami wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej Jesień za lasem, zima za pasem, bezbłędnie odgadliśmy brakujące słowa i dzięki temu przekonaliśmy się jakie smakołyki lubią leśne zwierzęta. Podczas głośnego czytania opowiadania Włodzimierza Dulemby Ostatni liść, poznaliśmy sympatycznego jeżyka i dowiedzieliśmy się, że ostatni jesienny liść może się stać wspaniałym towarzyszem w trakcie długiego zimowego snu. Dużo dobrej zabawy dostarczyły nam inspirowane złocistą porą roku zgadywanki, za sprawą których przypomnieliśmy sobie wszystkie oznaki i dary jesieni.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP Jasło

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!