Wiedeńskie klimaty w JDK

  • poniedziałek, Sty 08 2018
  • Napisane przez  JDK
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Wiedeńskie klimaty w JDK fot. Jadwiga Steliga

„Galą Johanna Straussa”, w której wystąpiła Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO, soliści opery i tancerze baletu, Jasło zainaugurowało wydarzenia kulturalne Nowego - 2018 - Roku. Muzyczne widowisko odbyło się w Jasielskim Domu Kultury, w pierwszy piątek rozpoczynającego się roku (5 stycznia br.).

Na Koncert Noworoczny w wiedeńskim stylu, publiczność wypełniającą po brzegi salę widowiskową JDK zaprosił burmistrz Jasła Ryszard Pabian. Przy tej okazji gospodarz miasta złożył wszystkim noworoczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. - Życzę, aby każdy dzień zaczynającego się roku był dla Państwa szczęśliwy - mówił burmistrz. - Abyśmy po tych trzystu kilkudziesięciu dniach mogli się spotkać i powiedzieć sobie, że to był dla nas piękny rok.

Artyści rodem ze Lwowa i nie tylko, zaprezentowali w Jaśle najpiękniejsze kompozycje „Króla walca”, czyli Johanna Straussa syna, ale również dobrze znane melodie, arie i duety operetkowe innych ulubieńców widowni m.in.: Lehara i Verdiego. W wykonaniu śpiewaków można więc było usłyszeć m.in. takie perełki sztuki operetkowej jak: „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Wielka sława to żart”, „Przetańczyć całą noc”, czy „Brunetki, blondynki”. Były też przeboje instrumentalne z solistycznymi, wirtuozowskimi popisami skrzypków oraz utwory ilustrowane tańcami towarzyskimi z elementami baletu i kabaretowymi, w tym ognisty kankan.

Publiczności tak spodobał się noworoczny program, że nagrodziła artystów długą owacja na stojąco i nie pozwoliła im zejść ze sceny bez kilku bisów.

JDK - st

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd