Konkurs wiedzy o bankowości i wystawa numizmatyczna w Zespole Szkół Technicznych

  • sobota, Lut 24 2018
  • Napisane przez  /dr/
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Konkurs wiedzy o bankowości i wystawa numizmatyczna w Zespole Szkół Technicznych fot. arch.

21 lutego br. w auli Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyła się V edycja konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego organizowany jest przez dyrektora I Oddziału w Jaśle Banku Polska Kasa Opieki SA.

- W ciągu roku szkolnego w szkołach powiatu w ramach Akademii Finansów odbywały się lekcje przedsiębiorczości z udziałem eksperta banku Pekao SA poświęcone różnorodnym zagadnieniom bankowości o rozszerzonym zakresie tematycznym. Dzięki nim młodzież miała możliwość zapoznania się m.in. z nowoczesnymi metodami obsługi klienta, czy zasadami bezpiecznego korzystania z kart płatniczych oraz bankowości mobilnej i internetowej - mówi prezes PTN Oddział w Jaśle Zbigniew Pięta.

Podsumowaniem cyklu spotkań z uczniami był konkurs, którego uczestnicy - reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego, mieli okazję wykazania się zdobytą wiedzą o bankowości oraz produktach banku Pekao SA rywalizując o zdobycie czołowych miejsc i atrakcyjnych nagród.

Jury V edycji konkursu stanowili:

Piotr Handzel - dyrektor I Oddziału w Jaśle Banku Pekao SA, Stanisław Gacek – główny specjalista I Oddziału w Jaśle Banku Pekao SA, Andrzej Nostek - menedżer ds. sprzedaży Banku Pekao SA I Oddział w Jaśle,Diana Machowska – specjalista ds. sprzedaży Banku Pekao SA I Oddział w Jaśle, Andrzej Bosak - dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, Krystyna Myśliwiec – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Jak podkreślał przewodniczący jury Piotr Handzel, poziom wiedzy zawodników był bardzo wysoki i wyrównany.

Zmagania konkursowe wyłoniły następujących zwycięzców:

I miejsce –Natalia Gomułka, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,

II miejsce – Seweryn Białoń, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle,

III miejsce – Bartosz Maciejowski, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci również nagrody rzeczowe, ufundowane przez dyrektora I Oddziału w Jaśle Banku Polska Kasa Opieki SA.

Tegoroczna V edycja konkursu, miała szczególną oprawę – towarzyszyła jej mini wystawa numizmatyczna z okazji jubileuszów: „100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę” oraz „45-lecia działalności Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego (PTN) w Jaśle”. Wszyscy uczestnicy konkursu, nauczyciele – opiekunowie zawodników, a także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych mieli możliwość obejrzenia pięknych kolekcjonerskich monet NBP i okazjonalnych medali, o których interesująco opowiadali Zbigniew Pięta oraz Piotr Handzel. Wystawa numizmatyczna o powyższej tematyce eksponowana będzie w znacznie większym rozmiarze I Oddziale Banku Pekao SA w Jaśle przy ul. Staszica 6 w terminie 05.03.2018 – 15.05.2018.

/dr/

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Kultura

Komentarze  

-18 #2 dragoness 2018-02-24 20:01
Gratulacje. Interesująca wystawa.
Cytować
-16 #1 moro 2018-02-24 13:10
Gratulacje dla uczestników, laureatów i organizatorów.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!