Na ścieżkach niezwykłych historii Niepodległej – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim w KCR

  • wtorek, Kwi 10 2018
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Na ścieżkach niezwykłych historii Niepodległej – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim w KCR fot. MBP Jasło

Czy niedźwiedź może zostać żołnierzem? A dodatkowo wiernym kompanem i najlepszym przyjacielem? O tak! O kim mowa? O sympatycznym Wojtku, który podbił serca żołnierzy 22 Kampanii gen. Władysława Andersa.

O jego ponadprzeciętnych przygodach, braterstwie i niezwykłej sympatii do ludzi opowiedział najmłodszym 6 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Klubu Czytających Rodzina – Łukasz Wierzbicki, autor „Dziadka i Niedźwiadka”. Dzieci dowiedziały się m. in. jak tytułowy niedźwiadek trafił do armii i wspólnie z bohaterskim misiem udając się w historyczną podróż, przeżyły niezapomniane przygody.

- Wojtek był niezwykły. Jeśli ktoś jest inny – to nie oznacza, że nie może być jednym z nas – opowiadał autor.

Spotkanie było także okazją do zapoznania się z innymi książkami Łukasza Wierzbickiego o pasjonujących przygodach Polaków m. in. Kazimierza Nowaka i Aleksandra Doby.

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP Jasło

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd