Chrześcijanin to jest człowiek, po spotkaniu z którym chce się żyć – Szymon Hołownia w MBP w Jaśle

  • wtorek, Paź 02 2018
  • Napisane przez  MBP w Jaśle
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Chrześcijanin to jest człowiek, po spotkaniu z którym chce się żyć – Szymon Hołownia w MBP w Jaśle fot. arch.

O potrzebie życia Ewangelią mówił Szymon Hołownia 27 września br. na spotkaniach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, które odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Sali Offowej JDK w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Szymon Hołownia jest założycielem fundacji Kasisi i Dobra Fabryka, autorem m.in. książek "Święci pierwszego kontaktu", "Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe".

W auli I LO zgromadziła się młodzież ze szkół średnich. Głównym tematem spotkania była Afryka             i działalność Fundacji Kasisi w Zambii, prowadzonej przez Siostry Służebniczki Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

- Świat to tętniący organizm pracujący 24 godziny na dobę. Choroby, głód, przemoc, śmierć, sieroctwo – to obraz Afryki – mówił Hołownia.

- Pojedynczy człowiek jest w stanie dużo zrobić dla potrzebujących – apelował.

Przekaz Hołowni był prosty – Każdemu człowiekowi należy się to, aby miał szansę na dobre życie.

Jako orędownik Fundacji w codziennym życiu widzi potrzebę ewangelizacji i niesienia pomocy. Jego zdaniem tylko Ewangelia daje nadzieję i redukuje lęk.

Na popołudniowym spotkaniu, autor "Monopolu na zbawienie" przybliżył zebranym czym dla niego jest prostota wiary. Podkreślił, że każdy człowiek powinien działać tu i teraz. Jego wykładnia była bardzo przekonująca i trafiła do wielu. Przestrzegał przed udomowieniem religii, która jest dla ludzi będących w drodze, dla prostych i intelektualistów. Nie jesteśmy fan klubem Pana Boga – mówił żartobliwie.

- Kościół i Ewangelia są we mnie – przyznał.

Każdy powinien szukać własnej Medugorje. Szymon Hołownia znalazł ją w Ławrze Troicko-Siergiejewskiej, gdzie urzekła go mistyka kościoła prawosławnego.

- Bóg nie stał się ideą, tylko zmysłowością i chlebem – wyjaśnił.

Podał przykłady osób wcielających w życie chrześcijańskie ideały, m.in. Papieża Franciszka, Siostrę Małgorzatę Chmielewską i arcybiskupa Konrada Krajewskiego.

- Chrześcijanin to jest człowiek, po spotkaniu z którym chce się żyć – powiedział na zakończenie.

MBP w Jaśle

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd