Koncert Noworoczny

  • poniedziałek, Sty 07 2019
  • Napisane przez  Jadwiga Steliga
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Koncert Noworoczny fot. Jadwiga Steliga

Po raz kolejny Jasło zainaugurowało wydarzenia kulturalne w rozpoczynającym się roku galą koncertową w wiedeńskim stylu. Koncert Noworoczny 2019 odbył się 4 stycznia (piątek) w Jasielskim Domu Kultury. Występ orkiestry, śpiewaków i tancerzy baletowych ze Lwowa zachwycił publiczność.

Zainteresowanie przedstawieniem było tak wielkie, że JDK zorganizował dodatkowy seans popołudniowy. Obydwie odsłony koncertu obejrzał nadkomplet publiczności i obie zakończyły się długą owacją na stojąco. Klasyka światowej muzyki wokalnej, znane i lubiane arie i duety operetkowe oraz musicalowe (m.in.: „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me”, „O Sole Mio”, „Mamma” „Hallelujah”, „Besame Mucho”), muzyka taneczna (walce, polki, czardasze, a na finał kankan), a do tego piękne układy choreograficzne z elementami baletu i anegdoty opowiadane przez prowadzących koncerty, stworzyły wspaniałe widowisko, które zrobiło wielkie wrażenie na widzach. Wzorem ubiegłych lat, w przerwie noworocznych koncertów wszyscy zostali zaproszeni na szampana i ciasteczka.

W „Noworocznym Koncercie Wiedeńskim” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła wystąpili: Narodowa Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO pod dyrekcją Woytka Mrozka, koncertmistrz Johan Kruk - skrzypce solo, Grupa QuattroVoce i tancerze baletowi.

Przed koncertami artystów zapowiedział dyrektor JDK Janusz Szewczyk, a obecny na wieczornej gali burmistrz Ryszard Pabian, korzystając z okazji złożył wszystkim noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia i radości. Gospodarz miasta życzył mieszkańcom i ich gościom, aby rozpoczynający się rok upływał im pośród przyjaciół, w atmosferze wzajemnej życzliwości wszystkich, których spotkają na swojej drodze. Życzył też wszystkim spełnienia marzeń: tych, których nie udało się zrealizować w roku ubiegłym oraz tych, które pojawią się w roku bieżącym. - Życzenia z mojej strony, to także pragnienie współpracy z Państwem, abyśmy wspólnie szukali dobrych rozwiązań dla naszego miasta - dodał burmistrz.

tekst i zdjęcia Jadwiga Steliga

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!