Miałem kiedyś dom. Premiera w JDK

  • piątek, Sty 31 2020
  • Napisane przez  JDK
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

Ogromne wrażenie zrobiło na publiczności widowisko słowno-muzyczne „Miałem kiedyś dom” wystawione w Jasielskim Domu Kultury w ramach XII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

 

Realizatorom spektaklu udało się niezwykle przekonująco ukazać grozę Holokaustu. Młodzi artyści doskonale oddali rozpacz i beznadzieję czasu zagłady. Poruszająca gra aktorska, genialna oprawa muzyczna i oświetlenie, stworzyły nastrój napięcia i trwogi, uruchamiając wyobraźnię i podbijając serca publiczności oraz zmuszając ją do zastanowienia nad tym, co w życiu jest prawdziwą wartością. Nie można było na tę inscenizację - przypominającą, jaki los człowiek człowiekowi jest w stanie zgotować - patrzeć bez emocji. Były one tak wielkie, że po spektaklu widzowie wychodzili z sali w milczeniu, ze łzami w oczach.

W przedstawieniu przygotowanym przez instruktorów JDK, wykorzystane zostały teksty poetyckie m.in.: Leszka Długosza, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jerzego Ficowskiego, Iwony Opoczyńskiej i Antoniego Słonimskiego, poświęcone zagładzie Żydów.

Wystąpili: recytatorzy - Zuzanna Bernacka, Nadia Czech, Katarzyna Lechowska, Aleksandra Namysł, Wojciech Knapik i Jonatan Maciejowski; wokalistki - Aleksandra Brągiel, Oliwia Lewandowska i Karolina Polak; tancerki - Oliwia Baran, Wiktoria Łącka i Weronika Mazur oraz akompaniująca Ewa Grzebień i Wojtek Nowicki - fortepian. Recytatorów przygotowała Helena Gołębiowska, solistki - Ewa Grzebień, tancerki - Katarzyna Korona. Muzykę opracował Wojtek Nowicki, elementy scenografii sporządziły Anna Brożyna i Ewa Kusiak, oświetleniem kierował Dariusz Myśliwiec, a nad bezproblemowym przebiegiem całości czuwał Sławomir Gołębiowski.

Premiera spektaklu „Miałem kiedyś dom” odbyła się 28 stycznia br. Kolejne seanse, skierowane do młodzieży szkolnej odbędą się wkrótce.

JDK - st

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Kultura

Brak uprawnień do wysłania komentarza

NowościOur website is protected by DMC Firewall!