Sala wypełniona po brzegi

  • środa, Sty 23 2013
  • Napisane przez  Joanna Paszyńska - Janas
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Tomasz Kasprzyk Tomasz Kasprzyk fot. Roman Myśliwiec

„Jej portret” to temat przewodni wystawy fotograficznej artysty - fotografika Tomasza Kasprzyka. Wernisaż odbył się wczoraj w Jasielskim Domu Kultury.

- Cieszę się bardzo, że znaleźliście państwo czas, aby przyjść i zobaczyć jeden z najtrudniejszych tematów w sztuce, a mianowicie portret. Tak się dzieje, że my artyści właśnie przy portretowaniu obnażamy duszę nie urażając ciała - tymi słowami artysta przywitał wszystkich zgromadzonych.

- Chylę nisko czoła dla moich modelek, które fotografowałem przez ostatnie 2 lata. Starałem się ująć zarówno ich piękno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Mam nadzieję, że efekt końcowy bardzo się państwu spodoba- dodaje pan Tomasz.

Wystawa zgromadziła artystów, fotografików, plastyków oraz wielu gości. Każdy z ogromnym zainteresowaniem obserwował efekt pracy artysty.

- Tematyka wystawy jest piękna, a zdjęcie małej Jagódki po prostu mnie zauroczyło, ogromna autentyczność i niesamowita uroda - wspomina pani Maria, jedna z uczestniczek wystawy.

Na wszystkich przybyłych gości czekała lampka wina, słodki poczęstunek i fantastyczna atmosfera. W uroczystości wzięło udział także kilka dziewcząt, które pozowały do artystycznych portretów.

- Nie traktowałyśmy tego, jako pracę, była to niesamowita przygoda, ale przede wszystkim zabawa - wspominają Anka i Karina, jedne z modelek pana Tomasza.

Wszystkim zgromadzonym gościom dopisywał świetny humor. Wystawę poprzedził występ muzyczny przygotowany przez grupę artystów z Jasielskiego Domu Kultury.

Więcej zdjęć w galerii Jej portret

Joanna Paszyńska-Janas

Tomasz Kasprzyk - artysta fotografik, dokumentalista. Urodzony w Sanoku, związany z Jasłem od wielu pokoleń. Ukończył Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Krośnie na kierunku fotografia i film. Jako członek Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego brał udział w wielu wystawach fotograficznych na terenie całej Polski. Należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz do grupy PLAJA – Nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków.

Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Opublikowano w Kultura

Komentarze  

+1 #5 Boguslawa 2013-01-25 06:11
Panie Maro. Mamy prawo mieć różne poglądy. Widać z tego co Pan pisze definicja "artysta" ma różne odcienie i każdy będzie ją inaczej interpretowal. Podziw dla Pana Krzysztofa Surowiaka i uważam, że obydwaj Panowie zaslużyli sobie na nasze uznanie. Pozdrawiam
Cytować
-1 #4 Maro 2013-01-24 13:14
Ależ pani Bogusławo. Proszę nie łączyć wszystkiego w całość. Ja też jestem wdzięczny nawet bardzo panu Tomaszowi za działalność, zaangażowanie, w zabieganie o renowację, konserwację zabytków, nagrobków na cmentarzu, w cały jego wkład. I chwała mu za to. I podziwiam go za to, i dziękuję mu za to. Ale proszę nie łączyć działalności i ogromnego zaangażowania z nazywaniem siebie artystą fotografikiem. Dla mnie pan Tomasz to fotograf dokumentalista. Proszę spojrzeć na ekokalendarz 2013 wydany przez Urząd Miasta. Są tam zdjęcia pana Krzysztofa Surowiaka, m.in. ptaków: Krogulec, Grubodziób, Białożytka, czy Sieweczka rzeczna. Sadzę, że nawet nie wszyscy wiedzą, że takie ptaki istnieją, nie mówiąc już o tym gdzie można je spotkać. I pan Surowiec na pewno nie postawił tego ptaka pod ścianą, na śniegu, czy na gałęzi, nie podszedł do niego na odległość jednego metra. I to jest według mnie artysta fotografik. I tylko o to mi chodziło we wcześniejszym komentarzu.
Serdeczności dla pani
Cytować
+3 #3 Boguslawa 2013-01-24 07:15
Jestem conajmniej zdziwiona komentarzem pana "Maro". Moim zdaniem żenadą jest to co Pan pisze. Dzięki między innymi jego dzialaniom odnawia sie pomniki na starym cmentarzu. A zdjęcia są piękne i napewno nie ostatnia taka wystawa w wydaniu Tomasza. A gdyby pan Maro chcial się wykazać swoimi umiejętnościami to czekamy a jak trzeba to pomożemy w rozwinięciu pozytywnej dzialalności. Pozdrowienia przesylam
Cytować
+7 #2 LIZODROPULOS 2013-01-23 15:28
Już sam fakt,że miejsce spotkania było pełne,świadczy o zapotrzebowaniu mieszkańców Jasła na wszelkiego typu sztukę.Istotnie brak jej widać.Okazjonal ne coś tam,coś tam w JDK i MDK to mało..Dobrze więc ,że Pan Tomasz robi swoje,że ma komu "sprzedać" swoją twórczość.Takic h ludzi,mieszkają cych w Jaśle artystów trzeba pokazywać,jako nasze dobro,promować na zewnątrz. Nie omijać kołem,udając,że w Jaśle artystów brak..W każdym razie takie wrażenie jest odczuwalne.Pozo staje mi tylko pogratulować panu Tomaszowi odwagi pokazania swoich dzieł, spotkana się z ludźmi .Porozmawiaania o niej,podyskutow ać .BRAWO! :-)
Cytować
-2 #1 Maro 2013-01-23 13:48
Dla mnie artysta fotografik to ten kto fotografuje ptaki, zwierzęta leśne, gdzie trzeba spędzić tygodnie, czy nawet miesiące w np. lesie. I przy tej dziedzinie fotografii nie ustawiamy modela jak ma nam stanąć, czy jaką minę zrobić. Wielka mi sztuka zrobić zdjęcia pozowanym kobietom, czy łazić codziennie po cmentarzu, czekać na pogodę, odpowiednie światło, mieć znajomości w domach kultury, czy innych instytucjach żeby zrobili wystawę, założyć kapelusz, czerwony szalik i nazywać siebie artysta. ŻENADA
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!