poniedziałek, Gru 02 2019 0 komentarz
Metoda na trafiony prezent

Do Świąt pozostał niecały miesiąc - dla jednych AŻ miesiąc, ale dla większości osób

II Turniej Jednego Wiersza rozstrzygnięty !

  • środa, Wrz 24 2014
  • Napisane przez  MBP w Jaśle
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

22 września 2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się II Turniej Jednego Wiersza, w ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy.

Polegał on na przedstawieniu własnego wiersza o dowolnej tematyce. Tekst nie mógł być prezentowany na innych konkursach ani drukowany w czasopismach literackich i wydawnictwach książkowych. Miłą niespodzianką była różnorodność wiekowa uczestników.

Prezentacje oceniało jury w składzie: dr Barbara Sokołowska, przewodnicząca; Barbara Tora, poetka ; Krystyna Ziemba, kustosz MBP w Jaśle. Jury brało pod uwagę oryginalność i artystyczną wartość tekstu.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Olga Wardęga „Trema” ; II miejsce - Hubert Syzdek „Grudniowa etiuda” ; III miejsce ex aequo – Zbigniew Pora „Współczesne czarownice” i Anna Skiba „Bez tytułu”.

Wyróżnienia otrzymały:

Aleksandra Przetacznik, Zofia Rosik, Hanna Wędrychowicz.

Skomplikowane metafory i nowatorskie pojmowanie wiersza, to na mnie, osobie wychowanej na klasycznym rytmie zrobiło ogromne wrażenie – powiedziała Barbara Tora.

Dr Barbara Sokołowska – przewodnicząca jury była pełna uznania dla młodych poetów, którzy w dobie SMS-ów i lakonicznych wiadomości szukają własnej formy wypowiedzi. Atrakcją muzyczną wieczoru był jasielski bard - Mateusz Nocek.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją laureatki I miejsca – Olgi Wardęgi

Patronat medialny nad Festiwalem objął m.in portal Twoje Jasło.

MBP w Jaśle

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Kultura

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!