poniedziałek, 25, luty 2019 16:37

Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.

wtorek, 19, luty 2019 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Turystyczne szlaki Jasielszczyzny”.

Ziemia Jasielska leży w południowo-zachodniej części województwa podkarpackiego i jest jednym z jego najatrakcyjniejszych regionów.

Piękne krajobrazy, bogactwo przyrody, niezwykle urozmaicona rzeźba terenu sprawiają, że jest to teren szczególnie przyciągający turystów. Nie brakuje tutaj także miejsc dla miłośników ciszy, spokoju i kontaktu z nieskażoną przyrodą.

Magurski Park Narodowy, Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja” czy Szlak Architektury Drewnianej ze swymi najcenniejszymi zabytkami to atrakcje, które co roku przyciągają rzesze turystów.

Na stałe w krajobraz wpisały się rozmieszczone na terenie całej Ziemi Jasielskiej cmentarze z okresu I wojny światowej, gdzie obok siebie spoczywają żołnierze różnych narodowości. Są one świadectwem krwawej historii tego regionu, skłaniają do zadumy i refleksji nad tymi, którzy na zawsze pozostali w obcej ziemi.

poniedziałek, 11, luty 2019 18:21

Serdecznie zapraszamy na koncert karnawałowy w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle pod kierunkiem kapelmistrza Daniela Mrugała.

czwartek, 07, luty 2019 17:26

Runiczny alfabet, tajemnice świata pszczół, tajniki sztuki iluzji, zabawy z masą nienewtonowską, zjawiska fizyczne oraz programowanie robotów to tematy, które zgłębiali najmłodsi jaślanie podczas pierwszego semestru tegorocznej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Merytoryczny program na bieżący rok akademicki przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

czwartek, 31, styczeń 2019 12:56

Polacy wynaleźli urządzenie, które zbada nas bez udziału lekarza. To wynalazek na skalę światową

wtorek, 29, styczeń 2019 17:25

Młodzieżowy Domu Kultury w Jaśle wraz z współorganizatorami - Powiatem Jasielskim i Jasielskim Stowarzyszeniem CONSENSUS zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia podczas tegorocznych ferii.

sobota, 26, styczeń 2019 11:59

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanego od 24 lat przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wspólnie z MDK cyklicznego Konkursu Fotograficznego „Jasło - Moje Miasto”. Obecna, XXIV edycja, nosiła tytuł: „Jasielskie ślady walk o niepodległość”.

środa, 16, styczeń 2019 19:42

Z dniem dzisiejszym spór zbiorowy między technikami rtg a dyrektorem jasielskiego szpitala został zakończony. Techniczki wywalczyły ok. 1000 zł podwyżki pensji zasadniczej.

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd