czwartek, Sty 31 2019

Niepełnosprawność to jego motywacja. Mateusz na co dzień udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

poniedziałek, Gru 03 2018

Od trzech lat liczba pracowników z niepełnosprawnością nie przekroczyła 460 tysięcy, a firmy, które decydują się na ich zatrudnienie, to nadal tylko niewielki odsetek na tle polskiego biznesu. 3 grudnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przyglądamy się ich sytuacji zawodowej na polskim rynku pracy oraz przypominamy o tym, dlaczego w strategii personalnej firmy warto uwzględnić temat zarządzania niepełnosprawnością.

środa, Wrz 19 2018

30 sierpnia z inicjatywy SON "Podkarpacie" w Kancelarii Pani Minister Elżbiety Rafalskiej doszło do spotkania na najwyższym szczeblu ws. tragicznej sytuacji na rynku pracy ON - tylko od k. III kwartału 2017 do k. maja 2018 przestało istnieć 101 firm zatrudniających ON, w tym 76 ZPChr, a bezpowrotnie pracę utraciło 9.172 niepełnosprawnych pracowników - wg danych SODiR (wg danych BAEL z 30 czerwca br. pracę w ww. okresie utraciło od 24 do 33 tys. ON).

środa, Cze 13 2018

Przejażdżki na kucyku, quadem, motocyklem i zabytkowymi pojazdami, zabawy integracyjne z DJ Lukasem i występy artystyczne młodzieży, to tylko niektóre z atrakcji piętnastego już „Pikniku na 5!”, zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle.

wtorek, Maj 22 2018

Uważając, że sytuacja wokół tematu pomocniczości najsłabszym idzie w złym kierunku, wysłaliśmy kolejny e-list do ON protestujących w Sejmie. W nim ponowiliśmy ideę pracy i ukazaliśmy kilka propozycji, które mogą odmienić życie wszystkich ON, a nie tylko środowiska osób protestujących. Mogą one być zarazem zaczynem osiągnięcia dobrego kompromisu.

Strona 1 z 21

NowościOur website is protected by DMC Firewall!