Każdy czuł się jak u siebie - „Piknik na 5!” w jasielskim SOSW

  • niedziela, Cze 11 2017
  • Napisane przez  Jadwiga Steliga
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Każdy czuł się jak u siebie - „Piknik na 5!” w jasielskim SOSW fot. Jadwiga Steliga

Kilka godzin fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu w towarzystwie koleżanek i kolegów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Tak wyglądał kolejny, 14. już „Piknik na 5!” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle.

Impreza odbyła się w czwartek, 8 czerwca br. na placu szkolnym. W panującej na pikniku atmosferze niewymuszonej życzliwości każdy - od najmłodszego do najstarszego, od najmniej znaczącego do najważniejszego - czuł się swobodnie jak u siebie w domu, a zarazem, jak specjalny gość wielkiej uroczystości.

- Piknik ten jest z jednej strony integracyjnym spotkaniem dzieci i młodzieży, które mogą wspólnie się bawić i korzystać z wielu przygotowanych na tę okazję atrakcji, z drugiej - sposobnością do podziękowania wszystkim naszym sponsorom i przyjaciołom, nieustannie wspierającym działalność ośrodka, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni - mówi inicjatorka organizowania „Pikników na 5!” Joanna Wójtowicz. - Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu co roku organizujemy wiele przedsięwzięć dla naszych dzieci takich jak: paczki mikołajkowe, wycieczki, konkursy, zabawy choinkowe i andrzejkowe, wyjazdowe „zielone szkoły”, zajęcia z hipoterapii i wiele innych.

Jak zwykle na pikniku nie zabrakło najróżniejszych atrakcji, dzięki czemu nawet najwybredniejsi jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Były więc m.in.: gry i zabawy integracyjne dla wszystkich, malowanie twarzy i paznokci oraz fantazyjnych pasemek na włosach, układanie fryzur, pokazy zumby i udzielania pierwszej pomocy (kto chciał mógł sobie również zmierzyć ciśnienie), basen z piłeczkami, dmuchane zamki, kącik przyrodniczy urządzony przez RDLP, przejażdżki na kucykach i quadem, a Podkarpackie Centrum Animacji w Rzeszowie zaaranżowało plac cyrkowy, na którym klauni prezentowali swoje sztuczki, wciągając do zabawy każdego, kto się zbliżył. Nie obeszło się, rzecz jasna, bez popisów artystycznych, a gwoździem programu była inscenizacja bajki „Białośnieżka i Różyczka”, w wykonaniu teatrzyku „Jeżowy kolec”. Kto się utrudziła zabawą i dokazywaniem, mógł liczyć na posiłek. Organizatorzy zadbali, aby menu było tak urozmaicone, by każdy mógł poczęstować się tym, co szczególnie lubi.

W trakcie pikniku dyr. SOSW Barbara Łącka wręczyła przyjaciołom ośrodka podziękowania i wyjątkowej urody pamiątkowe anioły, wykonane przez wychowanków pod kierunkiem nauczycieli. W role konferansjerów wcielili się Grażyna Wardęga i ks. Artur Kostrząb.

Jadwiga Steliga/Obiektyw Jasielski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Łamiemy bariery

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!