czwartek, Sty 09 2020 0 komentarz
Jak zaplanować rok?

Gdyby kilka lat temu ktoś przeszczepił mi do głowy całą wiedzę na temat planowania, organizowania

Piknik na szóstkę

  • środa, Cze 13 2018
  • Napisane przez  Jadwiga Steliga/Obiektyw Jasielski
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Piknik na szóstkę fot. Jadwiga Steliga

Przejażdżki na kucyku, quadem, motocyklem i zabytkowymi pojazdami, zabawy integracyjne z DJ Lukasem i występy artystyczne młodzieży, to tylko niektóre z atrakcji piętnastego już „Pikniku na 5!”, zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle.

Atmosfera, jak zawsze na imprezach organizowanych przez SOSW była wspaniała, pełna ciepła i niewymuszonej życzliwości. Gospodarze zadbali by każdy z zaproszonych gości, niezależnie od wieku i rangi dobrze się bawił oraz by poczuł się doceniony i potrzebny.

W tegorocznym „Pikniku na 5!”, a właściwie „na 6!”, jak słusznie zauważyła konferansjerka, uczestniczyło około 100 młodych ludzi, wychowanków jasielskiego SOSW, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sobniowie, przedszkolaków z Prywatnego Bajkowego Przedszkola i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Każdy z nich miał mnóstwo atrakcji do wyboru. Poza już wymienionymi były to m.in.: malowanie twarzy i paznokci, układanie fryzur, wielka dmuchana zjeżdżalnia i zamek, suchy basen wypełniony piłeczkami oraz gry i zabawy ruchowe, a wśród nich wyjątkowe zabawy rycerskie.

W prezentacjach artystycznych wystąpili wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, grupa taneczna R-Revolution Jasielskiego Domu Kultury oraz tancerze ledniccy z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle (tzw. ekonomik) z siostrą Kariną Pawłowską, przełożoną jasielskich michalitek na czele, którzy - tradycyjnie już - wciągnęli do tańca na chwałę Pana publiczność. Nie zbrakło, rzecz jasna, Teatrzyku „Jeżowy kolec”. Tym razem artyści z grupy teatralnej działającej w SOSW przygotowali - ku wielkiej uciesze widowni - występ kabaretowy „O królewnie w żabę zaklętej”.

Piknik był też okazją do podziękowania licznym przyjaciołom i sponsorom SOSW, życzliwie, w różny sposób wspierającym i propagującym działalność ośrodka przez cały rok. Upominki wykonane przez młodzież SOSW pod kierunkiem nauczycieli wraz z podziękowaniami uroczyście wręczyła dyrektor placówki Krystyna Dzik.

Ponadto, podczas pikniku odbyła się bardzo miła uroczystość rozdania nagród zawodnikom, którzy wystąpili w I Szkolnym Turnieju Bocce oraz zaangażowanym w rozgrywki rodzicom. Nagrody wręczyła dyrektor SOSW w towarzystwie opiekunek sekcji bocce Teresy Sypień i Jolanty Jaracz, która przy okazji opowiedziała o wszystkich działających w SOSW sekcjach sportowych.

Tak, jak w poprzednich latach, koordynatorką „Pikniku na 5!” była Joanna Wójtowicz. W role konferansjerów wcielili się natomiast didżej Lukas i Katarzyna Zięba.

st

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Opublikowano w Łamiemy bariery

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!