poniedziałek, Lut 13 2017

Krystyna Mikołajczyk uwielbia wszelkie robótki ręczne. Jej ulubionym materiałem jest papier. Głowę ma pełną pomysłów i potrafi wyczarować „coś z niczego”.

czwartek, Sty 26 2017

W Cieklinie - niewielkiej miejscowości w powiecie jasielskim swój początek ma historia polskiego współczesnego narciarstwa. To tu Stanisław Barabasz stworzył pierwsze narty. O tych wydarzeniach przypomina miejscowe Muzeum Narciarstwa, które posiada nietuzinkową kolekcję

sobota, Sty 21 2017

W Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na niewielkim wzgórzu, znajduje się perełka architektoniczna przeniesiona z ziemi jasielskiej w postaci drewnianego kościoła z Bączala Dolnego. Był on jednym z pierwszych obiektów w powiecie jasielskim, który został wpisany do rejestru zabytków.

niedziela, Sty 15 2017

Dorota Rzońca z dumą, od 40 lat, nosi harcerski mundur. Harcerstwo to jej całe życie, ukształtowało ją i nauczyło wszystkiego, co najważniejsze. Jest wielką pasją, którą zaszczepia w kolejnych pokoleniach młodych jaślan.

wtorek, Sty 03 2017

W każdej epoce znajdą się pośród obywateli jednostki wybitne, które dzięki osobistemu zaangażowaniu i pasji potrafią realizować wytyczone sobie cele, dotrzeć do osób kompetentnych i wyjednać ich życzliwość. Władze miasta, aby w szczególny sposób wyróżnić ich zasługi przyznawały im zaszczytny tytuł honorowego obywatela miasta Jasła.

Strona 1 z 29

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!