czwartek, Paź 19 2017

Odrodzenie po wojennej zawierusze - rozważania jak mógł wyglądać zamek na Górze Golesz po odbudowie ze zgliszcz madziarskiej pożogi. Rozdział trzeci.

niedziela, Paź 08 2017

Zastał Polskę drewnianą, zostawił murowaną. Zamek pierwszy – Kazimierzowski, Golesz w okresie do najazdu Tomasza Tarczaya pod koniec XV wieku. Rozdział drugi.

wtorek, Paź 03 2017

Tytułem wstępu do dłuższej – cyklicznej opowieści chciałem przedstawić dziś przykłady kilku zaledwie miejsc, w których zaginiona historia naszego regionu ociera się o rzeczywistość w formie mniej lub bardziej znanych turystycznych atrakcji.

niedziela, Paź 01 2017

Palenie fajki jest rytuałem, przyjemnością, chwilą zadumy, a także możliwością spotkania w gronie przyjaciół. Właśnie po to do Jasła zjechali miłośnicy fajek z całej Polski, a także, by zmierzyć się w turnieju zorganizowanym przez miejscowy klub.

środa, Wrz 27 2017

Ziemia Jasielska jest bardzo bogata w zabytki po znamienitych rodach, które niegdyś zamieszkiwały te tereny. Spuścizną po nich są licznie zachowanie dworki i płace regionu. Niektóre z nich zachowały się w bardzo dobrym stanie, natomiast wiele z nich popadło w ruinę i czeka, aż ktoś tchnie w nie „drugie życie”.

Strona 1 z 33

NowościOur website is protected by DMC Firewall!