czwartek, Sty 09 2020 0 komentarz
Jak zaplanować rok?

Gdyby kilka lat temu ktoś przeszczepił mi do głowy całą wiedzę na temat planowania, organizowania

poniedziałek, Kwi 08 2019

Dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, harcerki 139. DH. „Lisy” i członkinie Koła Historyczno-Regionalnego uczestniczą w projekcie patriotycznym polegającym na propagowaniu i upowszechnianiu wybranej postaci parlamentarzysty II RP, który chlubnie zapisał się też w czasie II wojny światowej. M.in. z powodu, że w maju jedna z nich - G. Schmidt, wyjeżdża na uroczystości rocznicowe z delegacją harcerzy polskich do Włoch, na miejsce bitwy pod Monte Cassino, wybrały posła, który w niej poległ. Przygotowały krótki biogram wybranego bohatera, którym pragną się podzielić z Czytelnikami naszego portalu.

wtorek, Mar 19 2019

12 marca br. zmarł Józef Biernacki, społecznik i działacz znany i poważany nie tylko w Jaśle. Miał 70 lat. Został pochowany w rodzinnym grobowcu w Zawadce Osieckiej, 15 marca br., po mszy św. pogrzebowej koncelebrowanej w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, przy ul. Mickiewicza.

wtorek, Mar 19 2019

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 28 lutego 2019 zmarł Ryszard Kantor „Mecenas”. Miał 68 lat. Dla najbliższych Brat, Szwagier i Wujek.

czwartek, Mar 14 2019

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 27 lutego 2019 zmarł, w wieku 80 lat, Józef Liniewski. Zaopatrzony Najświętszymi Sakramentami. Dla najbliższych troskliwy Mąż, Tatuś, Teść, Dziadziu, Pradziadziu. Wraz w żoną Bronisławą dobrze wychowali dwójkę dzieci. Z przestrzeni publicznej Jasła znamy przedwcześnie zmarłego syna Andrzeja, zdolnego architekta i córkę Ewę Wawro, uznaną dziennikarkę, popularyzatorkę winiarstwa, obecną radną Rady Powiatu Jasielskiego.

niedziela, Mar 10 2019

Rankiem 8 marca 2019 r., w wieku 88 lat zmarł śp. Zdzisław Szymański. W pamięci jaślan zapisał się jako szanowany lekarz medycyny i radiolog oraz długoletni dyrektor jasielskiego szpitala.

Strona 1 z 36

NowościOur website is protected by DMC Firewall!