niedziela, Mar 19 2017

Ubrani w wojskowe mundury chwytają broń i jadą na manewry w lesie. Mają pistolety, które choć wyglądają jak prawdziwe, takimi nie są. To repliki. Strzelanki przypominają wojenne potyczki, ale to tylko gra… i pasja, która połączyła młodych jaślan

piątek, Mar 10 2017

W czwartek 9 marca 2017 r. odszedł do wieczności zasłużony dla miasta i regionu animator kultury i społecznik śp. Bogusław Mastej. Był znakomitym pedagogiem, artystą, mistrzem słowa pisanego i mówionego, kochał teatr, muzykę i swoją „małą ojczyznę”, jej legendy i dzieje. Urodził się 11 marca 1930 r. w Krakowie. Podczas okupacji ukończył w Niegłowicach szkołę powszechną, a później w tajnym nauczaniu pierwszą klasę gimnazjalną. Po II wojnie światowej kontynuował naukę w jasielskim gimnazjum i liceum, gdzie w 1949 r. zdał maturę. Następnie rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, które przerwał w związku ze śmiercią ojca. Od tego czasu pracował w zawodzie nauczycielskim.

niedziela, Lut 26 2017

Ze strusiego jaja potrafi zrobić piękną szkatułkę bądź pisankę, z kieliszka na wino lampion, butelki zamienić w ozdobne karafki, a z kawałka kalki wyczarować kartki na różne okazje. Zmysłu artystycznego i pomysłów Agacie Maślance nie brakuje. Uwielbia tworzyć, a robótki ręczne to jej pasja i odskocznia od codzienności.

poniedziałek, Lut 13 2017

Krystyna Mikołajczyk uwielbia wszelkie robótki ręczne. Jej ulubionym materiałem jest papier. Głowę ma pełną pomysłów i potrafi wyczarować „coś z niczego”.

czwartek, Sty 26 2017

W Cieklinie - niewielkiej miejscowości w powiecie jasielskim swój początek ma historia polskiego współczesnego narciarstwa. To tu Stanisław Barabasz stworzył pierwsze narty. O tych wydarzeniach przypomina miejscowe Muzeum Narciarstwa, które posiada nietuzinkową kolekcję

Strona 1 z 30

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!