niedziela, Kwi 23 2017

Prawie od półwiecza Muzeum Regionalne w Jaśle gromadzi eksponaty związane z Jasłem i okolicami, posiada też sporą kolekcję prac artystów związanych z miastem. Najbogatsza z nich dokumentuje dorobek artystyczny Ignacego Pinkasa, niedocenianego, nieco zapomnianego malarza. Muzealnicy chcą odkurzyć pamięć o nim i pokazać go światu, bo, jak twierdzą, zasługuje na to.

poniedziałek, Kwi 17 2017

W przydomowej pracowni spod dłuta Jacka Kani wychodzą różnorakie rzeźby, głównie postaci. Ma swój własne styl, na nikim się nie wzoruje, a tematy powstają spontanicznie – wystarczy, że spojrzy na kawałek drewna i już wie, co wyrzeźbi

piątek, Kwi 14 2017

Młodzi ludzie, pasjonaci fotografii skupieni w grupie Złączeni Kadrem, postanowili stworzyć film dokumentalny o górze Liwocz. Chcą pokazać niezwykłość tego miejsca, a także historię powstania wieży widokowej z krzyżem, problemów z tym związanych, a także odpowiedzieć na wiele pytań m.in. dlaczego krzyż postawiony został w Ujeździe, a nie na Liwoczu?

niedziela, Mar 26 2017

Taniec jest nie tylko pasją Tomasza Berkowicza, ale też sposobem na życie. Bez trudu potrafi rozpoznać każdy taniec tylko za pomocą dźwięków wydawanych przez tancerzy. Swój doskonały słuch i wiedzę zaprezentował w nowym programie telewizyjnym „The Brain. Genialny umysł”.

niedziela, Mar 19 2017

Ubrani w wojskowe mundury chwytają broń i jadą na manewry w lesie. Mają pistolety, które choć wyglądają jak prawdziwe, takimi nie są. To repliki. Strzelanki przypominają wojenne potyczki, ale to tylko gra… i pasja, która połączyła młodych jaślan

Strona 1 z 30

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd