sobota, Lis 18 2017

Pracy na roli Barbara i Mariusza Gumienni poświęcają się całkowicie. Od kilku lat prowadzą niewielkie, ekologiczne gospodarstwo rolne, a priorytetem dla nich jest wytwarzana naturalnie żywność. Z orkiszu i nie tylko potrafią stworzyć wspaniałe, a przede wszystkim zdrowe przysmaki.

czwartek, Paź 19 2017

Odrodzenie po wojennej zawierusze - rozważania jak mógł wyglądać zamek na Górze Golesz po odbudowie ze zgliszcz madziarskiej pożogi. Rozdział trzeci.

niedziela, Paź 08 2017

Zastał Polskę drewnianą, zostawił murowaną. Zamek pierwszy – Kazimierzowski, Golesz w okresie do najazdu Tomasza Tarczaya pod koniec XV wieku. Rozdział drugi.

wtorek, Paź 03 2017

Tytułem wstępu do dłuższej – cyklicznej opowieści chciałem przedstawić dziś przykłady kilku zaledwie miejsc, w których zaginiona historia naszego regionu ociera się o rzeczywistość w formie mniej lub bardziej znanych turystycznych atrakcji.

niedziela, Paź 01 2017

Palenie fajki jest rytuałem, przyjemnością, chwilą zadumy, a także możliwością spotkania w gronie przyjaciół. Właśnie po to do Jasła zjechali miłośnicy fajek z całej Polski, a także, by zmierzyć się w turnieju zorganizowanym przez miejscowy klub.

Strona 1 z 34

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!