czwartek, Gru 13 2018

Halina Urban pochodzi z Szebni, ale od ponad 30 lat mieszka w Warzycach. Ma w swoim dorobku dziewięć tomików wierszy.

piątek, Paź 19 2018

Arkadio to pseudonim artystyczny Arkadiusza Zbozienia, 28-latka z Nowego Sącza, który w wieku 12 lat zaczął pić i zażywać narkotyki, szybko stoczył się na dno, narobił długów i zaczął kraść, a mając lat 17, dzięki starszemu bratu zaczął wracać do normalności. Dziś jest znanym w środowisku raperem* i freestylowcem*, pokazującym młodzieży na swoim przykładzie, że można podnieść się z każdego upadku, że nawet gdy sytuacja wydaje się beznadziejna warto o siebie zawalczyć i spróbować tak żyć, jak naprawdę się chce. Tej jesieni Arkadio ze swoim programem profilaktycznym „Rób to, co kochasz” trafił do Jasła.

piątek, Wrz 14 2018

Niespełna 25 km na południowy wschód od Jasła znajduje się Żarnowiec, urokliwa miejscowość która ściśle związana jest z życiem i twórczością wybitnej poetki Marii Konopnickiej.

poniedziałek, Wrz 03 2018

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle świętuje w bieżącym roku piękny jubileusz 150-lecia istnienia. Dzisiejsze I LO, założone pod zaborem austriackim jako gimnazjum dla chłopców, było świadkiem odzyskania przez Polskę niepodległości; przetrwało dwie wojny światowe, zmiany ustrojowe państwa i kilka reform oświaty. Od pierwszych dni działalności było i pozostaje do dziś dumą Jasła. Podobnie jak obchodząca 125-lecie istnienia kaplica gimnazjalna, czyli kościół pw. św. Stanisława BM, znany również jako „kościółek”.

czwartek, Sie 23 2018

W gronie osób walczących o niepodległą Polskę w latach zaborów był jaślanin Stanisław Świstak.

Strona 1 z 35

NowościOur website is protected by DMC Firewall!