poniedziałek, Gru 02 2019 0 komentarz
Metoda na trafiony prezent

Do Świąt pozostał niecały miesiąc - dla jednych AŻ miesiąc, ale dla większości osób

Powiat będzie realizował kolejny projekt edukacyjny

  • wtorek, Gru 20 2016
  • Napisane przez  Starostwo Powiatowe
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Powiat będzie realizował kolejny projekt edukacyjny fot. źródło internet

Wsparcie dla nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu, staże i szkolenia dla uczniów, a także poprawa wyposażenia bazy lokalowej szkół - to wszystko będzie możliwe dzięki wsparciu unijnemu, które otrzymał powiat jasielski.

Projekt pn. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Jasielskiego” został pozytywnie zaopiniowany i otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020.

- Wartość tego projektu wynosi ponad 2 mln 440 tys. zł, przy dofinansowaniu 90 proc. ze środków unijnych i budżetu państwa - mówi starosta jasielski Adam Pawluś. - Celem projektu jest wzmocnienie szans na zatrudnienie absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu prowadzących kształcenie zawodowe poprzez ściślejsze powiązanie oferty edukacyjnej tych placówek z wymaganiami rynku pracy oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Projekt ten będzie realizowany od stycznia 2017 r. do października 2019 r. w pięciu placówkach, prowadzących kształcenie zawodowe, tj. w Zespole Szkół nr 3, w Zespole Szkół nr 4, w Zespole Szkół Budowlanych, w Zespole Szkół Technicznych oraz w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Wsparciem zostanie objętych 939 uczniów, którzy wezmą udział w stażach w zakładach pracy oraz w zajęciach laboratoryjnych, warsztatach, szkoleniach i kursach. Natomiast 47 nauczycieli kształcenia zawodowego uczestniczyło będzie w studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach doskonalących, co pozwoli im poszerzyć kompetencje zawodowe. Ponadto w szkołach zostaną wyposażone i doposażone pracownie kształcenia zawodowego, dzięki czemu możliwe będzie organizowanie kształcenia zawodowego w warunkach odzwierciedlających rzeczywiste środowisko pracy.

Adam Pawluś wyjaśnia, że projekt zakłada ścisłą współpracę z przedsiębiorcami, by kształcić uczniów tak, aby spełniali oczekiwania przyszłych pracodawców.

Realizacja projektu przyczyni się do wzbogacenia oferty edukacyjnej szkół oraz poprawy jakości, efektywności i atrakcyjności kształcenia zawodowego poprzez wzmocnienie kompetencji kadry dydaktycznej/bazy dydaktycznej, powiązanie z rynkiem pracy/zakładami pracy, co wpłynie na lepsze przygotowanie absolwentów do sprawnego działania w procesie produkcyjnym lub usługowym, w określonym zawodzie (realizacja celów szczegółowych RPO WP 2014-2020).

Wartość projektu wynosi 2.446.760,24 zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa w kwocie 2.201.841,24 zł (90 %) oraz wkład własny powiatu jasielskiego w kwocie 244.919,00 zł (10 %).

Starostwo Powiatowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Komentarze  

-3 #6 dragoness 2016-12-21 19:20
Cytuję bibliotekarz:
Czy WSGNnG to Wyższa Szkoła Gotowania na Gazie o której ciągle pisze dragoness? Serdecznie gratuluję 47 nauczycielom zdobytej wiedzy.Nie ma tego złego gotowanie też się nauczycielom przyda.

Biedna jesteś, panno alex. Tak strasznie skrzywdzona przez swoje ograniczenia i charakter... z okazji Świąt życzę poprawy sytuacji rodzinnej, zawodowej, a nade wszystko powrotu do zdrowia. A wszystkim nauczycielom samych pozytywnych komentarzy na portalach.
Cytować
+4 #5 bibliotekarz 2016-12-21 16:22
Czy WSGNnG to Wyższa Szkoła Gotowania na Gazie o której ciągle pisze dragoness? Serdecznie gratuluję 47 nauczycielom zdobytej wiedzy.Nie ma tego złego gotowanie też się nauczycielom przyda.
Cytować
-13 #4 dragoness 2016-12-21 08:51
Ot, ruszyli do ataku "pozyteczni idioci" poprzedniej ekipy.Na AHE studiowali jedynie prominenci z zarzadu PO-PSL. Za wysokie progi... my się zadowolimy Uniwersytetem Rzeszowskim i AGH.
Cytować
+9 #3 obserwator 2016-12-21 08:20
Nareszcie Pan Sepioł zdobędzie jakieś tam wykształcenie.
Cytować
+11 #2 WSGnG 2016-12-21 08:17
47 nauczycieli będzie uczestniczyło w studiach podyplomowych. Pytanie gdzie na AHE oddział Jasło,czy w POEN Jasło. Gratuluję awansem zdobytej wiedzy.
Cytować
-12 #1 dragoness 2016-12-20 19:56
Nareszcie powiat zainteresował się szkolnictwem zawodowym, tak jak już dawno powinien. To zasługa zarządu pod przewodnictwem p. Sepioła, który dał projektom zielone swiatło. Dziękujemy p. Pawlusiowi, że kontynuuje działania poprzednika.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!