czwartek, Sty 09 2020 0 komentarz
Jak zaplanować rok?

Gdyby kilka lat temu ktoś przeszczepił mi do głowy całą wiedzę na temat planowania, organizowania

Uwaga na fajerwerki

  • piątek, Gru 30 2016
  • Napisane przez  Straż Miejska w Jaśle
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

Przed nami sylwestrowa noc i wielu z nas nadejście Nowego Roku będzie chciało uczcić fajerwerkami. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby zabawa nie skończyła się wypadkiem.

Polskie prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, z wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia. Straż Miejska przypomina, iż sprzedaż osobom niepełnoletnim petard i fajerwerków jest zabroniona. Pod żadnym pozorem petard nie powinny odpalać same dzieci, które muszą być pod stałą opieką osób dorosłych. Ważne jest aby kupować fajerwerki u rzetelnych sprzedawców i stosować się do instrukcji zamieszczonych na opakowaniach tych produktów. Co roku w Sylwestra dochodzi do wielu dramatycznych wypadków wynikających z niewłaściwego użytkowania fajerwerków m. in.: ciężkich poparzeń, utraty wzroku czy palców. Nie odpalajmy petard w pobliżu samochodów, okien i drzwi budynków. Pamiętajmy, aby w miejscu gdzie odpalamy petardy nie znajdowały się inne osoby a także o zwierzętach, które w większości boją się huków spowodowanych wystrzałami.

Straż Miejska w Jaśle

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Komentarze  

+2 #1 MARIAN 2016-12-30 23:21
Nie powinno się w ogóle strzelać tym g....Tylko zwierzęta straszą,i nie dają ludziom spać po nocach.Nie każdy jest idiotą,Są też normalni ludzie,którzy cenią spokój i ciszę nocną.Nawet w Sylwestra....Le piej niech taki sobie strzeli w łeb z dwururki.Przyna jmniej pożytek na zaś będzie :oops:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!