Dyrektor jasielskiej biblioteki odwołana!

  • czwartek, Maj 11 2017
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Małgorzata Piekarska  przez ponad dwadzieścia lat kierowała jasielską biblioteką Małgorzata Piekarska przez ponad dwadzieścia lat kierowała jasielską biblioteką fot. Marek Dybaś

Burmistrz Jasła Ryszard Pabian odwołał Małgorzatę Piekarską z funkcji dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. Powód? Naruszenie przepisów prawa pracy.

Od 10 do 21 marca br. trwała kontrola w bibliotece, którą prowadził koordynator Biura Audytu i Kontroli Urzędu Miasta w Jaśle. Wykazała ona rozbieżności w kwestii obecności w pracy Małgorzaty Piekarskiej w lutym br. Z pisma głównej księgowej wynikało, że dyrektor nie była w pracy sześć dni w godzinach od 7.30 do 15.30. Z kolei Małgorzata Piekarska twierdziła, że była w tych dniach w bibliotece, ale od godziny 15.30 do 18.00. Nieobecność dyrektora w pracy w tych godzinach potwierdzili pracownicy i nagranie z monitoringu. 

- (...) sporządzona przez nią ewidencja czasu pracy za te dni była nierzetelna i nie odzwierciedlała rzeczywistego stanu rzeczy, czyli faktu nieobecności dyrektora w pracy. Zachowanie to było wynikiem świadomego działania dyrektora, który chciał zataić fakt swej nieobecności w pracy - czytamy w uzasadnieniu dotyczącej odwołania M. Piekarskiej.

Małgorzata Piekarska była dyrektorem MBP w Jaśle od 1995 roku. 

red

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!