Co z OZE w Jaśle?

  • czwartek, Wrz 07 2017
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

Złożony przez Miasto Jasło projekt „Odnawialne źródła energii w Jaśle. Instalacje w domach prywatnych” uzyskał pozytywną ocenę w konkursie na dofinansowanie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Ze względu na ograniczone środki finansowe przyznane w ramach konkursu, dofinansowano jedynie 14 projektów. Pozostałe 55 projektów, w tym Miasta Jasła, znajduje się na liście rezerwowej i uzyska dofinansowane pod warunkiem zwiększenia środków przez Zarząd Województwa, bądź w przypadku oszczędności poprzetargowych z dofinansowanych projektów.

Kryteria oceny wniosków premiowały projekty z największą liczbą gospodarstw domowych zainteresowanych montażem odnawialnych źródeł energii (OZE). W konsekwencji dofinansowanie uzyskały te gminy, w których mieszkańcy nie mieli możliwości skorzystania z dofinansowania na OZE. Inaczej jest w przypadku Jasła, które w ostatnich pięciu latach realizowało jeden z największych projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii (ponad 840 instalacji solarnych na domach prywatnych za kwotę ponad 12 mln zł). Stąd też zainteresowanie jaślan prowadzonym w ubiegłym roku (wrzesień – październik 2016) naborem wniosków na montaż kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i wymianę pieców na pelet było małe.

Obecnie Miasto Jasło oczekuje na decyzję Zarządu Województwa Podkarpackiego o zwiększeniu środków na realizację zadań związanych ze źródłami odnawialnymi.

W przypadku uzyskania dofinansowania Miasto planuje przeprowadzić rekrutację uzupełniającą dla mieszkańców chcących wziąć udział w projekcie.

Urząd Miasta w Jaśle

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Komentarze  

+4 #1 marek 2017-09-07 22:28
przecież wiadmo że nawet po zwiększeniu środków przez zarząd województwa dla Jasła projektów zabraknie, bo jesteśmy na szarym końcu rankingu..
Cytować

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd