Październik na drogach powiatu jasielskiego

  • środa, Lis 08 2017
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Październik na drogach powiatu jasielskiego fot. KPP Jasło

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali kolejny miesiąc 2017 roku. W październiku na drogach powiatu doszło do 7 wypadków, w których osiem osób zostało rannych. Policjanci odnotowali także 55 kolizji drogowych i zatrzymali 27 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

W październiku policjanci interweniowali na miejscu 55 kolizji drogowych. Wyjaśniali także okoliczności 7 wypadków drogowych, w których ucierpiało łącznie 8 osób. Podczas służby na drogach w ramach kontroli ruchu drogowego, ujawnili 27 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Jedenastu odpowie przed sądem za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

W minionym miesiącu mundurowi zatrzymali także 17 uprawnień do kierowania pojazdami, tym kierującym, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Biorąc pod uwagę trudne i zmienne warunki drogowe jakie występują w okresie jesienno-zimowym, apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu. Zwracamy się także do osób pieszych, by szczególnie zadbały o swoje bezpieczeństwo poprzez noszenie elementów odblaskowych. 

pw/KPP Jasło

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!