X ranking Złota Setka Gmin - Jasło nagrodzone

  • piątek, Gru 15 2017
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
X ranking Złota Setka Gmin - Jasło nagrodzone fot. Krzysztof Łokaj

Miasto Jasło zostało zwycięzcą w kategorii Skuteczny beneficjent środków unijnych w X rankingu Złota Setka Gmin, Aktywna Gmina Podkarpacia 2017, zorganizowanym przez gazetę „Nowiny”. Gala, podczas której wręczano laury odbyła się 14 grudnia br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

- Jasło cechuje dodatkowe, oprócz typowych cech skutecznego beneficjenta, osiągnięcie inwestycyjne. Miasto postawiło na systemową poprawę jakości edukacji. Projekt „miasto wiedzy” wyróżnia się na tle wszystkich zgłoszonych samorządów i przeważył szale werdyktowej wagi kapituły na rzecz Jasła – komentuje Artur Chmaj z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Kapituła, w skład której weszli ekonomiści, przedstawiciele urzędów i redakcji „Nowin”, przyznała wyróżnienia główne oraz tytuły specjalne: kreatora kapitału społecznego, lidera globalizacji, inwestora roku, turystycznej gminy roku i skutecznego beneficjenta środków unijnych.

Główny ranking, przeprowadzono w trzech grupach: gmin miejskich, gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, oceniając je m.in. na podstawie analizy dochodów i wydatków ogółem oraz w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Uwzględniono też m.in. liczbę podmiotów gospodarczych, zatrudnienie, poziom inwestycji oraz imprezy kulturalne. W kategorii gmin wiejskich na pierwszym miejscu znalazło się: Trzebownisko, w kategorii gmin miejsko-wiejskich: Lesko, natomiast w kategorii gmin miejskich: Krosno (Jasło zajęło 5 miejsce).

UMJ

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Komentarze  

0 #5 em 2018-01-05 03:29
Na jednej z ulic miasta widnieje plakat Kocham Jasło uczę się w Krośnie.Jakoś to władzy nie przeszkadza.Jas ielska wyższa szkoła szkoli jedynie studentów zaocznych,podcz as gdy w Krośnie funkcjonują studia dzienne.Grunt to samozadowolenie .
Cytować
0 #4 em 2018-01-04 17:28
Na jednej z ulic miasta widnieje napis Kocham Jasło uczę sie w Krosnie.
Jak narazie młodzież nadal woli uczyć sie w Krośnie.
Cytować
+7 #3 Maniek 2017-12-22 10:18
Dokładnie to jedyne wyróżnienie jakie Jasło dostało przez ostatnie kilkanaście lat.
Niektóre miasta z Podkarpacia za dobrą pracę dostają kilka nagród ogólnopolskich w ciągu roku co roku. I to potwierdza dobra pacę samorządów. A w Jaśle nic się nie zmienia. Wstyd się przyznać.
Cytować
-8 #2 dragoness 2017-12-17 19:07
Niestety, to jedynie wyróżnienie, ktore nie zmiania sytuacji gminy miejskiej Jasło, a jest ona niewesoła. Zainteresowanym polecam artykuł i wypowiedź prezydenta Krosna http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/zlota-setka-gmin-podkarpacia-piotr-przytocki-prezydent-krosna-o-pomysle-na-rozwoj-miasta,12774936/
Cytować
-7 #1 Dobra zmiana 2017-12-16 01:53
W OPARCIU O TEN PAPIER BEZROBOCIE SPADA!
Cytować

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd