Tymczasowy areszt za kradzież alkoholu

  • wtorek, Kwi 24 2018
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Tymczasowy areszt za kradzież alkoholu fot. archiwum

Jasielscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że 19-letni mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzieże alkoholu w sklepach na terenie powiatu jasielskiego. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Przyznał, że swoją przestępczą "działalność" prowadził także na terenie innych województw. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Pierwsze zgłoszenie kradzieży, jasielscy policjanci otrzymali pod koniec marca. Wtedy w sklepach na terenie Jasła i Kołaczyc ktoś ukradł drogie alkohole. Po kilku dniach, ponownie przyjęto zgłoszenia, które również dotyczyły kradzieży drogich alkoholi, w sklepach na terenie Jasła.

Na efekty działań policjantów nie trzeba było długo czekać. Już kilka dni po ostatniej kradzieży wytypowali sprawcę, który został zatrzymany w Tarnowie. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Przyznał się i złożył wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania wyjaśnił, że sprzedaż kradzionych alkoholi, była jego stałym źródłem utrzymania. Dodatkowo przyznał się również do kradzieży alkoholu w sklepach na terenie kilku innych województw.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jaśle, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

jg

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!