Wypadki z udziałem nietrzeźwych motocyklistów

  • wtorek, Paź 09 2018
  • Napisane przez  KPP w Jaśle
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Wypadki z udziałem nietrzeźwych motocyklistów fot. arch. KPP w Jaśle

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu jasielskiego. W zdarzeniach ucierpieli motocykliści, którzy z obrażeniami trafili do szpitala. Niestety obaj byli nietrzeźwi.

Do pierwszego zdarzenia doszło w minioną sobotę. Przed 17, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej w Osobnicy, w którym ranny został motocyklista. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 47-letni mieszkaniec gminy Jasło, jadąc drogą powiatową stracił w pewnym momencie panowanie nad motocyklem i upadł na jezdnię. Z obrażeniami został przetransportowany do jasielskiego szpitala. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie pomiarowe wykazało, że 47-latek jest nietrzeźwy, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj z kolei około godziny 22, w Jaśle na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Baczyńskiego motorowerzysta zderzył się z Oplem Corsą. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący oplem 52-letni mężczyzna skręcając z ulicy 3-go Maja na ulicę Baczyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku motorowerzyście. 18-letni kierowca jednośladu z obrażeniami trafił do szpitala. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości funkcjonariusze nie mieli zastrzeżeń do kierującego oplem, natomiast poszkodowany w wypadku mężczyzna miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Postępowania przygotowawcze w obu sprawach prowadzą policjanci z jasielskiej komendy.  

KPP w Jaśle

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd