Podkarpacki E-senior – włącz notebook’a zobacz wnuka

  • czwartek, Lis 08 2018
  • Napisane przez  RARR/UMJ
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

Od 9 do 23 listopada br. jasielscy seniorzy w wieku powyżej 65 lat mogą zapisać się na bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Podkarpacki E- Senior”. Projekt realizowany jest przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S. A. w partnerstwie z Fundacją na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETATIS.

Celem projektu „Podkarpacki E-Senior” jest nabycie i utrwalenie kompetencji cyfrowych przez 1600 osób (w tym osób niepełnosprawnych) w wieku 65+ z wybranych 73 gmin województwa podkarpackiego (w tym gmina Miasto Jasło) w oparciu o działania rozwojowe: szkoleniowe i animacyjne.

W ramach projektu seniorzy w wieku 65+ przejdą cykl 15 czterogodzinnych spotkań z zakresu podstawowej obsługi laptopa, tabletu i smartphona m.in. w tematyce:

- zdrowia (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zdobycia wiedzy o zdrowym odżywianiu się, porad zdrowotnych dla seniorów)

- relacji społecznych (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w kontaktach z rodziną i znajomymi)

- odpoczynku i hobby (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu uzyskania wiedzy o lokalnie organizowanych wydarzeniach klubów seniora, pielgrzymkach, koncertach)

- finansów (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego do zakładania konta bankowego, zakupy on line)

- spraw codziennych (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zaplanowania podróży, zakupu biletów).

Po zakończeniu cyklu szkoleń uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z trenerem, a w okresie do 3 miesięcy od ukończonych szkoleń zostaną przeprowadzone 3 czterogodzinne animacje, które utrwalą zdobyte umiejętności.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, a uczestnicy mają zapewnione: materiały szkoleniowe, catering, dowóz na szkolenie oraz opiekę animatora.

Dokumenty rekrutacyjne i regulamin dostępne w Urzędzie Miasta w Jaśle Rynek 12, 38-200 Jasło (w punkcie informacyjnym - parter) oraz na stronie: www.rarr.rzeszow.pl

Szczegółowe informacje: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów, pokój 218 (I piętro), tel.: (17) 86-76-216 oraz Fundacja na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETATIS, Aleja Armii Krajowej 80, 35-307 Rzeszów, tel.: + 48 668 502 938

Projekt realizowany jest w ramach Działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Wysokość wkładu Unii Europejskiej w kwocie 5 314 257,33zł.

RARR/UMJ

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!