Techniczki rtg wywalczyły podwyżki

  • środa, Sty 16 2019
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Techniczki rtg wywalczyły podwyżki fot. arch.

Z dniem dzisiejszym spór zbiorowy między technikami rtg a dyrektorem jasielskiego szpitala został zakończony. Techniczki wywalczyły ok. 1000 zł podwyżki pensji zasadniczej.

Od blisko 2 tygodni pracownia rtg w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle praktycznie była nieczynna. Wszystkie zatrudnione tam techniczki przebywały na zwolnieniach lekarskich.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Rentgen stanął. Co teraz zrobi dyrektor Burbelka?

Dyrektor Burbelka namawia do łamania prawa?

Dziś w obecności wyznaczonego mediatora strona związkowa podpisała z Michałem Burbelką, dyrektorem szpitala porozumienie o zakończeniu sporu zbiorowego. Podwyżka pensji zasadniczej, jaką wywalczyli to ok. 1000 zł. Pracownicy stracą wprawdzie otrzymywane teraz dodatki uznaniowe, ale dzięki wyższej zasadniczej zyskają na wysokości naliczanych dyżur i nadgodzin. Są zadowoleni i nie będą wnosić kolejnych roszczeń.

Minie jeszcze przynajmniej kilka dni, zanim wszystkie techniczki wrócą ze zwolnień lekarskich. Wszystko wskazuje jednak na to, że kryzys w szpitalu, związany z groźbą strajków tej grupy pracowniczej został zażegnany.

Pozostaje pytanie: czy dyrektor szpitala Michał Burbelka  przyjrzy się teraz bliżej płacom innych, pomijanych cały czas w podwyżkach, pensjom fizjoterapeutów, sekretarek medycznych, ratowników medycznych…

Ewa Wawro

Porozumienie1 a Porozumienie2 a Porozumienie3 a

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Komentarze  

+1 #2 Tech.rtg 2019-01-17 13:43
Brawo . Gratuluję ze wytrwałyście do końca w takiej stresowej dla was sytuacji . Pokazałyście że bez naszej grupy zawodowej nie ma diagnostyki.
Cytować
+4 #1 technik rtg hp 2019-01-17 10:38
Gratulacje dla koleżanek za wytrwanie do końca. Gratulacje za wywalczenie czegoś co się Wam od dawna już należało !!! Życzę powodzenia !!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!