Oczyszczacze powietrza w miejskich przedszkolach

  • środa, Mar 06 2019
  • Napisane przez  /dr/
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Oczyszczacze powietrza w miejskich przedszkolach fot. arch.

46 oczyszczaczy powietrza trafiło do wszystkich oddziałów jasielskich przedszkoli miejskich. Oczyszczają one powietrze z zanieczyszczeń PM2.5 i PM10, alergenów wziewnych, wirusów i lotnych związków organicznych.

Oczyszczacze powietrza znajdują się w każdej placówce przedszkolnej, a dokładnie we wszystkich oddziałach przedszkolnych, których jest 46. Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb sal przedszkolnych. W ciągu każdej godziny są w stanie trzykrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie.

Oczyszczacze są w pełni bezpieczne dla dzieci. Wyposażono je między innymi w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy, czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Są ciche dzięki czemu mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi czy w trakcie ich przerw na drzemkę.

Koszt zakupu urządzeń i dodatkowych zapasów filtrów, które wystarczą na dwuletnią eksploatację, wyniósł nieco ponad 55 tys. złotych.

oczyszczacze

Zespół Szkół Miejskich nr 1/Urząd Miasta w Jaśle

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Komentarze  

0 #1 Pytanko 2019-03-07 01:40
Jak dziecko idzie do domu i w domu TO CO?
MIASTO NIC NIE ROBI W SPRAWIE SMOGU!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd