Podrzucali śmieci – zostali przyłapani przez kamery

  • poniedziałek, Gru 09 2019
  • Napisane przez  /dr/
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Podrzucali śmieci – zostali przyłapani przez kamery fot. arch.

Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami na jasielskich osiedlach. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne.

Nie można postawić kanapy obok osiedlowego śmietnika i liczyć na to, że ktoś ją wywiezie. Koszty ponoszą wówczas wszyscy mieszkańcy. Odpady można zawieźć i bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Żniwnej w Jaśle - wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Niestety coraz częściej zdarza się także celowe podrzucanie w pobliżu kontenerów odpadów wielkogabarytowych i to w hurtowych ilościach. Przypominamy, że jest to karalne. Podrzucający śmieci często myślą, że pozostaną anonimowi, tymczasem coraz więcej miejsc w Jaśle objętych jest całodobowym monitoringiem. Jak się okazuje, mimo obecności kamer, mieszkańcy w dalszym ciągu podrzucają odpady i płacą za to słono. Mandat może wynosić nawet do 500 zł plus koszt wywozu kontenera.

 
  Informacje dotyczące sposobu i zakresu usług odbierania odpadów komunalnych w naszym mieście znajdują się pod linkiem:

https://www.infor.pl/akt-prawny/U78.2018.132.0003155,metryka,uchwala-nr-lxviii6952018-rady-miejskiej-jasla-w-sprawie-okreslenia-szczegolowego-sposobu-izakresu-swiadczenia-uslug-wzakresie-odbierania-odpadow-komunalnych-od-wlascicieli-nieruchomosci-izagospodarowa.html

Straż Miejska w Jaśle

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Raporty i interwencje

Brak uprawnień do wysłania komentarza

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd