sobota, Gru 24 2016

„Jak wiary to mądrej. Nadziei na wszystko. Miłości do kogoś, kto zawsze jest blisko!”

czwartek, Wrz 15 2016

Szpital będzie rozbudowywany. Co do tego nikt nie miał wątpliwości. Będzie bo musi, bo bez rozbudowy utraci szansę na podpisanie kontraktów na kluczowe oddziały i stanie się dużą przychodnią ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. To ostatnie też nie jest zresztą takie pewne, ponieważ bez lądowiska dla helikopterów (a jak na razie takiego wciąż nie ma i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie) SOR-u Jasło też nie będzie mieć, a już na pewno nie z tak dużym kontraktem. Tak czy inaczej nie ma wyjścia, tu wszyscy są zgodni – szpital musi być rozbudowany.

czwartek, Wrz 08 2016

O konieczności rozbudowy jasielskiego szpitala mówi się od kilkunastu lat. Tego nikt nie kwestionował. W tym czasie kolejne władze powiatu jasielskiego wraz z kolejnymi dyrektorami szpitala, trzykrotnie już zlecały przygotowanie koncepcji jego rozbudowy, na planach i pieniądzach wydanych na ich opracowanie się jednak kończyło. Teraz już nie ma czasu na kolejne koncepcje czy projekty, teraz jest czas na realizację. Nie ma innego wyjścia, ponieważ rozbudowa to być albo nie być dla szpitala w obecnym kształcie, z oferowaną gamą usług medycznych. Do 2018 r. szpital musi mieć nowy blok operacyjny i centralną sterylizatornię. Musi mieć także lotnisko dla helikopterów, ale to osobny temat, teraz zajmijmy się rozbudową.

środa, Sie 31 2016

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o pomyśle wybudowania w Jaśle pomnika wzorowanego na słynnym monumencie z Rio de Janeiro pomyślałam, że to żart. Pomyślałam: Świebodzin był na tyle wyśmiany i krytykowany, że chyba nasze władze nie będą chciały ściągać pomysłu i narażać miasta na kpiny. Nie mówiąc już o kasie, którą można lepiej spożytkować, niezależnie czy są to pieniądze z podatków czy dobrowolna zrzutka mieszkańców. A tu masz babo placek! Nasi kochani radni wyrazili zgodę na jego budowę. Masz babo placek, bo to na radnych winę zwalają władze miasta. Masz babo placek, bo widać ktoś „mocny” za tym stoi.

wtorek, Sie 23 2016

Niedawno za pośrednictwem mediów na światło dzienne wyszła sprawa, o której zapewne wiele osób wcześniej wiedziało, ale widocznie lub taktycznie milczało. Z jakiś powodów postanowili teraz zainteresować tym lokalne media. I dobrze, takie historie (których w Polsce jest zapewne wiele) trzeba nagłaśniać. Problem jednak w tym, by zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzystać w przyszłości. By posłużyła budowaniu dojrzałej demokracji, a nie tylko dawała pożywkę do bieżących plotek i złośliwych komentarzy.

wtorek, Lip 12 2016

Jak wypadli nasi tegoroczni maturzyści? Najlepiej było w ILO w Jaśle, najgorzej w Sportowym Liceum Ogólnokształcącym Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy. W pierwszym zdawalność matur 100 proc., w drugim przypadku 45 proc.

niedziela, Lip 03 2016

Rodzicu wybierz świadomie przyszłość swojego dziecka! To nie żaden slogan reklamowy, to konieczność jeśli odpowiedzialnie podchodzimy do wyboru szkoły dla naszych pociech. I jak się okazuje, to wcale nie jest takie proste.

wtorek, Maj 31 2016

Analiza wyników sprawdzianów szóstoklasistów w powiecie jasielskim mówi sama za siebie. Rodzice, których dzieci idą w tym, albo następnym roku do szkoły powinni go dobrze przestudiować.

środa, Kwi 06 2016

Na stronie Starostwa Powiatowego w Jaśle pojawiło się ogłoszenie o konkursie dla kancelarii prawnych na składanie ofert w zakresie sporządzenia opinii prawnej, dotyczącej m.in. oceny poprawności decyzji podjętych przez Zarząd Powiatu przy wyborze i zatrudnieniu osoby kierującej podmiotem leczniczym. W kontekście głośnych od dłuższego już czasu wątpliwości zgłaszanych przez Komisję Rewizyjną Rady Powiatu w Jaśle po przeprowadzonych kontrolach, wiadomo, że chodzi o wybór oraz określenie warunków, zatrudnienia na stanowisku obecnego dyrektora jasielskiego szpitala.

sobota, Mar 12 2016

Nad szkołami ponadgimnazjalnymi powiatu jasielskiego zaczynają pojawiać się ciemnie chmury. Z roku na rok coraz ciemniejsze. Powód? Niż demograficzny a w związku z tym (???) coraz mniejsze zainteresowanie młodzieży proponowaną ofertą edukacyjną.

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!