Bastion nie bastion, ale na pewno temat do przemyślenia

  • środa, Gru 20 2017
  • Napisane przez  Ewa Wawro
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Ewa Wawro Ewa Wawro

Internet oszalał, a Jasło ma chyba sporo do przemyślenia. Bardzo jestem ciekawa, jakie mieszkańcy naszego miasta wyciągają, a może dopiero wyciągną wnioski. Bo o czym aż tak huczy internet przeczytać można tutaj.

Znana wszystkim w Jaśle Bogusława Wójcik, startująca w wyborach z listy Porozumienia Samorządowego Ponad Podziałami (związana od lat z komitetem wyborczym kierowanym przez Janusza Przetacznika), wygrała wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Jasła. Pokonała kandydatkę promowaną i rekomendowaną przez PiS Iwonę Trawińską-Ćwiertniewicz, dyrektorkę biura senator Alicji Zając. Zwyciężczyni od zawsze angażuje się w życie społeczne miasta, wszędzie jej pełno, wszystkim chce pomagać, a wielu osobom pomogła i zapewne pomoże w przyszłości. Pani Iwona to bardzo sympatyczna asystentka pani senator. Dla mieszkańców Jasła to tyle i aż tyle. Internet oszalał. Dosłownie! Aż huczy o tym, że w Jaśle , w bastionie PiS, kandydatka „dobrej zmiany” przegrała. I nikt tego nie ocenia, jako przegranej pani Iwony, internet ogłosił przegraną lokalnych struktur PiS i osobistych protektorów pani Iwony. Cóż, coś w tym zapewne jest, ale czy to nie „przykrywka” potrzebna internetowi dla dorabiania własnych „ideologii”? I dlaczego internetowa społeczność musi dorabiać własne ideologie? Fakt niezaprzeczalny: pani Bogusia to bardzo dobry kandydat na radną, da z siebie wszystko by wywiązać się ze ślubowania, jakie złoży już niedługo (nie pierwszy raz , bo przecież radną Rady Miejskiej Jasła będzie po raz kolejny). Ale … no właśnie, dlaczego to „ale” tak się wszystkim nasuwa? Może w tym właśnie tkwi nasz problem? Problem nie tylko Jasła ale Polski! Ta sam pani Bogusia, nie inna, trzy lata temu starowała w wyborach samorządowych i przegrała. Skoro jest tak dobra, skoro wszyscy ją znają i wiedzą, że można jej ufać, że swój mandat będzie wypełniać zgodnie z wolą wyborców, to pytam dlaczego nie wygrała za pierwszym razem? Kandydat z listy PiS wygrał wówczas przewagą 3 głosów (230:233). Pewnie dlatego, że też był znany i ceniony. Niedomówienia budził fakt, że pani Bogusia dostała wówczas ponad 30 głosów nieważnych? Dziwny rekord. Przypadek? Ordynacja? Obwodowa Komisja Wyborcza? Czy może przymioty kandydatki? Jedno jest pewne, pani Bogusia teraz zyskała sławę o jakiej chyba nawet nie marzyła. A co to reszty…. cóż, bastion nie bastion, ale przemyśleć sprawę chyba warto.

Ewa Wawro

Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Opublikowano w Subiektywnym Okiem

Komentarze  

-73 #9 dragoness 2018-02-17 10:54
Taki cytacik mały "Gosiewska dostała się do PE w ramach wystawiania na listach wyborczych PiS członków rodzin osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. - No, wiadomo było: katastrofa to katastrofa i muszą te osoby być na listach - tłumaczy "ważny polityk PiS"." - wprawdzie chodzi o parlament Europejski, ale naszego sejmu to również dotyczy. Całość artykułu tutaj https://wiadomosci.wp.pl/politycy-pis-nie-chca-juz-gosiewskiej-w-brukseli-to-koniec-jej-kariery-6221226992027777a
Cytować
-24 #8 jaślanin 2018-02-16 20:16
Cytuję jasiek:
Cytuję Andrzej:
W tym wypadku zadecydowala niechec do pani senator, swego rodzaju wotum nieufnosci.
O tak słuszne wotum nieufności Pani Senator,zaufanej senatora Koguta.On złożył dymisję a czemu ona nie złożyła?

Bo są ludzie "przeznaczeni do rządzenia". Nawet jeśli się nie nadają.
Cytować
-23 #7 jasiek 2018-02-15 11:25
Cytuję Andrzej:
W tym wypadku zadecydowala niechec do pani senator, swego rodzaju wotum nieufnosci.
O tak słuszne wotum nieufności Pani Senator,zaufane j senatora Koguta.On złożył dymisję a czemu ona nie złożyła?
Cytować
-19 #6 jasiek 2018-02-15 11:22
w Jaśle , w bastionie PiS, kandydatka „dobrej zmiany” przegrała. I nikt tego nie ocenia, jako przegranej pani Iwony, internet ogłosił przegraną lokalnych struktur PiS i osobistych protektorów pani Iwony. =cytuję Panią Wawro bo to mądre zdania.Czy widzieliście Pańtwo w telewizji jak obściskiwała się Pani senator gdy ten polityk Kogut narobił przekrętów,Zres ztą siedziała razem z nim i wyglądało jakby razem to wszystko prowadzili,WSTY D DLA WYBORCÓW JASŁA.MARSZAŁEK PRZEWRACA SIĘ W GROBIE.
Cytować
+20 #5 Nikki 2017-12-27 12:38
Po prostu, nie ma najmniejszego znaczenia kto te wybory uzupełniające wygrał. Jeśli chodzi o funkcjonowanie rady miejskiej, nie zmieni się absolutnie nic, nawet proporcje liczbowe poszczególnych ugrupowań.
Cytować
-26 #4 Kazimierz 2017-12-22 14:35
Czy przegrała? Uważam, że chcącym uczestniczyć w życiu społecznym, a takim jest m. in. praca w samorządzie nie ma pojęcia "przegrany". Kandydaci nie kandydowali z partyjnych komitetów wyborczych i to bardzo dobrze, choć z niektórymi identyfikowali się różni politycy lokalni i nie tylko.W tych wyborach nikt nie przegrał, a korzystając z praw wyborczych nowa Radna Pani Bogusia godnie będzie reprezentować wyborców i mieszkańców Jasła. Będąc Przewodniczącą Zarządu Osiedla dała się poznać jako dobry społecznik. Dziwi natomiast niechęć mieszkańców do głosowania. Tak słaba frekwencja świadczy o małym zainteresowanie m społecznym.
Cytować
-22 #3 Andrzej 2017-12-21 11:13
W tym wypadku zadecydowala niechec do pani senator, swego rodzaju wotum nieufnosci.
Cytować
-132 #2 dragoness 2017-12-21 06:50
Nad czym trzeba się zastanowić, to nad frekwencją, a ta jest przerażająca. Ludziom nie zależy, są skutecznie zniechęcani do chodzenia na wybory, program wosu w szkole to paranoja, a jego nauczanie to męczarnia dla obu stron. Wyrażenie swojego stosunku do "milościwie panujących" i "przeznaczonych do rządzenia", to temat na osobny artykuł. Niestety, dopóki nie wychowamy społeczeństwa obywatelskiego, nie zmieni się nic.
Cytować
-25 #1 Ela 2017-12-20 22:00
Biorąc pod uwagę frekwencję, nie wiele to znaczy. Wygrywa ten, co ma większą rodzinę. Tragedią jest brak zainteresowania mieszkańców życiem społecznym i tak ważnymi wyborami, które może wygrać byle Pani Bogusia (bardzo ta Panią lubię i szanuję)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd