Moc jest w nas

  • czwartek, Lis 22 2018
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Ewa Wawro Ewa Wawro

I Sesja Rady Powiatu VI kadencji przeszła do historii. W tym wypadku to kolokwialne powiedzenie odnoszące się do „historii” nabiera jednak dodatkowego znaczenia.

Od samego początku istnienia samorządów przyglądam się obradującym radnym, zarówno w mieście jak i powiecie jasielskim. Do tej pory stałam zawsze po drugiej stronie „obiektywu”, ale nie zmienia to faktu, że mam duże rozeznanie, jak wyglądają takie sesje. Przez te wszystkie lata widziałam naprawdę dużo, bo nieraz grupa lub koalicja „trzymające władzę” a co za tym idzie prowadzący obrady z ich namaszczenia przechodzili samych siebie by siłowo przeforsować partykularne interesy grupy. Robili to z większą bądź mniejszą klasą, ale nigdy nie lekceważyli tak radnych. Nie jestem pewna, czy słowo lekceważyli jest najtrafniejszym do zilustrowania tego, co się wczoraj wydarzyło. Chyba lepsze „manipulacja”. Cóż, PiS przerżnął wybory w mieście, a tego góra im nie wybaczy nigdy. Przejęcie powiatu dla lokalnych polityków to była sprawa „życia i śmierci”.

I w powiecie PiS wziął wszystko – tak to jest komentowane przez media. Bo i wziął. Siłowo, ale wziął. Ale, jak pokazała wczorajsza sesja to nie opozycja jest przegranym w tej rozgrywce, ale właśnie PiS.

Wycięto nas z Prezydium RPJ, wycięto z Zarządu Powiatu, choć w tym drugim przypadku to już raczej konsekwencja czy prerogatywy zwycięzcy. To nie było to dla nas żadnym zaskoczeniem, ale styl daleki był od profesjonalizmu i klasy, tak szumnie zwanej transparentności, przejrzystości, braku nepotyzmu itp. . Jako opozycja pokazaliśmy jednak siłę, której chyba do końca nie spodziewało się ugrupowanie „trzymające władzę”. I to zaskoczenie było najcenniejsze. A to dopiero początek, moc jest w nas. Trzymajcie za nas kciuki!

A jakby ktoś chciał sam zobaczyć, jak to wyglądało zapraszam do obejrzenia relacji live. Bo pewnie nie wszyscy jeszcze wiedzą, że wszystkie sesje transmitowane są na żywo w internecie. Można każdego radnego zobaczyć w akcji, podejrzeć jak reprezentuje wyborców, a może tylko siebie? Kto nie obejrzy, może zobaczyć ją później, a do tego wygodniej, bo można przewijać nagranie do woli.

Link do nagrania:  https://www.youtube.com/watch?v=D9wPJrlGjq8&feature=youtu.be

Ewa Wawro

 

Oceń ten artykuł
(18 głosów)
Opublikowano w Subiektywnym Okiem

Komentarze  

-4 #7 dragoness 2019-01-08 14:17
Cytuję Feeeee:
Jak to "siłowo" PiS wszystko wziął ? Może coś przegapiłem, ale chyba to PiS wygrał wybory. Wstyd Pani Wawro za taki poziom "dziennikarstwa". Dno.

Ale praca w samorządzie polega na pracy dla dobra mieszkańców, a nie dla prymitywnych rozgrywkach i przepychance do koryta.
Cytować
+7 #6 Feeeee 2019-01-07 22:05
Jak to "siłowo" PiS wszystko wziął ? Może coś przegapiłem, ale chyba to PiS wygrał wybory. Wstyd Pani Wawro za taki poziom "dziennikarstwa ". Dno.
Cytować
-9 #5 dragoness 2018-12-27 18:01
Cytuję Tomi:
Co to za portal kiedy redaktorka i właścicielka w jednym pełni funkcje polityczne? Przyjemnej zabawy w totalną opozycję! :)

Proszę przestać używać wyświechtane frazesy rodem z TVPiS. W porównaniu z jasielskim PiSem każda opozycja jest konstruktywna.
Cytować
+5 #4 Tomi 2018-12-23 13:55
Co to za portal kiedy redaktorka i właścicielka w jednym pełni funkcje polityczne? Przyjemnej zabawy w totalną opozycję! :)
Cytować
-3 #3 Robert 2018-12-17 10:25
Ale co się dziwić w mieście radni Komitetu Ryszarda Pabiana też nie dopuscila Jaślan
Cytować
-2 #2 dragoness 2018-12-13 10:44
Przykro patrzeć jak pomimo wysiłków dalej mamy betonowy układ pod egidą senatorzyny i posła. Może jedynie wynik glosowania w sprawie stanowiska wicestarosty daje nadzieję na istnienie rozsądnych ludzi w PiSie?
Cytować
-1 #1 Aleksandra 2018-12-11 15:06
Popieram Pani zaangażowanie i będę się przygladać,oby tak dalej.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd