czwartek, Sty 09 2020 0 komentarz
Jak zaplanować rok?

Gdyby kilka lat temu ktoś przeszczepił mi do głowy całą wiedzę na temat planowania, organizowania

To już jajo a nie cyrk!

  • wtorek, Wrz 17 2019
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Ewa Wawro Ewa Wawro

To nie cyrk! To już jajo! Zgniłe jajo, bo śmierdzi na odległość. Nie spodobała się decyzja komisji konkursowej no to bach! Konkurs unieważniony. A co?! Kto tu rządzi!

Powiatowej wyliczanki ciąg dalszy.

Przykład 1.   czytaj tutaj:   Kolejny „strzał” w strzelnicę!                           

Przykład 2.    czytaj tutaj: Cyrk czy kabaret?

Przykład 3.

W sierpniu br. dobiegała końca kadencja dyrektora I LO, dlatego początkiem maja Zarząd Powiatu w Jaśle ogłosił konkurs na to stanowisko. Nie, że chciał, choć może z utęsknieniem na ten moment wyczekiwał, ogłosił bo musiał, bo prawo nie pozwala na powierzanie takich stanowisk „po uważaniu”. (a dotkliwie już o tym zdążył się przekonać, ale to już inny przykład, inne „jajo”). W ślad za tym, początkiem czerwca br. powołano komisję w narzuconym przez ustawę składzie: 3 przedstawicieli Zarządu, 3 z Kuratorium, 2 reprezentujących Radę Pedagogiczną, 2 Radę Rodziców i po 1 przedstawicielu organizacji związkowych działających na terenie I LO. W sumie 12 osób.

Konkurs ogłoszono, powołano komisję konkursową, wszystko w terminie, wszystko zgodnie z przepisami, nikt nie widział tu żadnych nieprawidłowości, nikt niczego nie kwestionował. I brawo!

O fotel dyrektora walczyło dwóch kandydatów, w tym zasiadająca na nim przez ostanie 5 lat pani dyrektor. I to ona znowu go wygrała. Komisja konkursowa przygotowała stosowny protokół, mówiący o rozstrzygnięciu konkursu, wszyscy skrzętnie go podpisali i przekazali Zarządowi Powiatu w Jaśle. Pozostało już tylko formalne powierzenie stanowiska dyrektora. Tymczasem w I LO, pod czujnym okiem pani dyrektor, trwał nabór do I klas i sprawnie przebiegały przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

A tu nagle bomba! Po dwóch miesiącach Zarząd Powiatu w Jaśle unieważnia rozstrzygnięty konkurs. Powodem są (jak to zgrabnie ujęto w uchwale podpisanej przez pana starostę) „inne nieprawidłowości, które mogły mieć wpływ na wynik konkursu”. Są jeszcze nazwiska członków Zarządu, którzy taką decyzję podjęli, a na drugiej stronie jest jeszcze krótkie uzasadnienie. Pomijając cały fragment mówiący o podstawach prawnych (a to ciekawostka, do której jeszcze wrócę), jest lakoniczny zapis, że „wskazano na uchybienia”. Ale jakie one były nie podano. Skwitowano kolejnym, jednym zdaniem: „Konsekwencją powyższych uchybień jest nieprawidłowy wybór przedstawicieli Rady Rodziców I LO w Jaśle, a tym samym stanowi to uchybienie, które miało wpływ na wynik konkursu. W związku z powyższym podjęcie niniejszej uchwały jest zasadne”. I tu podpis pana starosty. Zacytowałam wiernie, niczego nie pominęłam.

I to jest tzw. „transparentność większości rządzącej”, bo przecież nie jawność działania władzy. No bo przecież uchwał Zarządu się nie upublicznia, nie uzasadnia. Jest uchwała bo ma być, wystarczy nie bo nie.

Prawda, że bajka?! Dwa miesiące po rozstrzygnięciu konkursu, trzy miesiące po powołaniu przez Zarząd Powiatu komisji konkursowej, wyszły na jaw nieprawidłowości i to tak „znacząco” wpływające na opinię o kandydacie i wynik tajnego głosowania członków komisji (7 - 4 - 1). Co się wydarzyło w tym czasie? No bo chyba nie chodzi o wakacje.

A w powiecie aż huczy od komentarzy, spekulacji, domniemywań i plotek. To już nie kabaret, to jajo! Czyżby wendetta za Nowy Żmigród? Oko za oko!              

I co teraz? W I LO rządzi tymczasowo ktoś inny, p.o. dyrektora, a bohaterka kolejnego, powiatowego „spektaklu” wyczekuje zwolnienia z pracy. Nie muszę chyba dodawać, że nie odpuści tak łatwo, pójdzie zapewne do Sądu Pracy. Jak wygra, to szkoła, która działała w tym przypadku na wniosek Zarządu Powiatu, będzie musiała wypłacić spore odszkodowanie. Z naszych pieniędzy, z kieszeni podatników, zabierając je ze szkolnej kasy przeznaczonej np. na dodatkowe zajęcia dla uczniów klas maturalnych czy olimpijczyków, a może osławionego dentystę szkolnego albo zajęcia na stadionie lekkoatletycznym w Trzcinicy.

Grunt, że nasi powiatowi „decydenci” znowu pokazali kto tu rządzi.

C.d.n.

Ewa Wawro

Oceń ten artykuł
(19 głosów)
Opublikowano w Subiektywnym Okiem

Komentarze  

0 #19 Jarek 2019-10-10 02:21
Ten przyniesiony w teczce
p.o.dyrektor to krewny pani
Zajacowej
Cytować
+9 #18 dragoness 2019-10-03 16:36
To w sumie zabawne. Panią dyrektor na stołek wepchnięto po linii politycznej, wraz z innymi krewnymi i znajomymi królika, po linii politycznej ja też zepchnięto. O czym to świadczy? Ze zamiast zarządów powiatu mamy nierządy. Niezależnie od opcji.
Cytować
+1 #17 Cytryna Kwasna 2019-10-02 02:39
Szambo czajki wylało do Wisły ...i nie tylko!
Cytować
+15 #16 KAROL 2019-09-26 15:01
No cóż klany walczą o wpływy,nie troszcząc się o tych co mają je w poważaniu. jak widać nie ważne kto rządzi,ważne by swój brał kasę ile i jak długo się da,nie wiedząc kiedy go skopią po..... Ten rezerwat Siuksów,Huronów żyje własną tradycją.jak górale,twierdzą c,że " u nas co inne się nie przyjmie,co jest"!!!Zabawa trwa,widzowie oklasków nie szczędzą cierpiąc,szepte m wymieniając prawdę.Dlatego nic mnie nie dziwi bardziej,nioż bierność,tych co mogą nie robiąc nic by zmieniać świat wokół na lepsze.Jak inni to już dawno pojęli i czynią.Pa więc boże krowki!!!!.
Cytować
+7 #15 Tak 2019-09-25 08:59
Szkoda że nie pisze Pani o tym co się dzieje w mieście, tam też są ciekawe zwolnienia i konkursy. Potrafi Pani równie krytycznie ocenić pracę władz miejskich? Jakoś nigdy nie doczytałam się nic takiego na tym portalu. Jest aż tak dobrze?
Cytować
+8 #14 neger 2019-09-23 23:42
Pani Ewo, jak piękny byłby świat, gdyby ludzie odważyli się mówić PRAWDĘ , tak jak PANI. Wyrazy szacunku dla PANI i PRAWDY!!!
Cytować
+8 #13 Natalia 2019-09-23 11:22
Cytuję Jędrzej:
Artykuł - tendencyjny chłam.

Byłby Pan uprzejmy zachować etykę wypowiedzi.Jeśl i "chłam", to proszę się wypowiedzieć, przytoczyć argumenty, by inni mogli zrozumieć Pana opinię. Jeśli ktoś powie Panu, że jest Pan brzydki, to znaczy, że jest Pan brzydki, czy, że nie jest Pan w guście osoby, która Pana oceniła? Według mnie jest to bardzo dobry artykuł, mimo, że nie jestem partyjna. Proszę w tak prymitywny sposób nie podważać racji drugiego człowieka. Następnym razem, gdy będzie Pan chciał"rzucić pomidorem"zza ekranu, to proszę się nie krępować, będzie miał Pan jasność co do słuszności swojej wypowiedzi :)
Cytować
+12 #12 Natalia 2019-09-23 10:04
Cytuję Janusz:
Fatalnie napisany art. Katastrofa!!!

...pewnie dlatego, że ma więcej wspólnego z prawem i sprawiedliwości ą niż sytuacja w nim opisana...
Nie dziwi mnie to, niestety słyszałam również o innych nadużyciach..
Przykre jest to jak ludzie nie szanują się wzajemnie, szczególnie, gdy nauka Chrystusa nie jest im obca..
Cytować
+15 #11 Jarek 2019-09-23 10:00
Widać, że czasy przynoszenia dyrektorów w teczkach wróciły :sad: Oby na krótko.
Cytować
+18 #10 Endi 2019-09-22 15:33
To klasyczny przykład arogancji obecnej władzy w powiecie. A co najgorsze, że "człowiek" który tak przestrzega obowiązującego prawa jest kandydatem z listy PIS do sejmu i chciałby prawo stanowić tylko po co i komu skoro sam w ten sposób postępuje. Wstyd i żenada.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!