poniedziałek, Gru 02 2019 0 komentarz
Metoda na trafiony prezent

Do Świąt pozostał niecały miesiąc - dla jednych AŻ miesiąc, ale dla większości osób

Plon niesiemy, plon... w gospodarza dom

  • poniedziałek, Sie 22 2016
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
fot. Ewa Wawro fot. Ewa Wawro

Tradycji stało się za dość. Uroczysta msza św., wieńce dożynkowe, podziękowania dla rolników za ich trud i dla ludzi wspierających rozwój gminy Kołaczyce.

Gospodarzami tegorocznych Dożynek Powiatowych, które odbyły się w minioną niedzielę na stadionie w Kołaczycach byli burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha i starosta jasielski Mariusz Sepioł, a starostami dożynkowymi małżeństwo Monika i Jerzy Maziarz z Bieździadki. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. dziękczynną, koncelebrowaną przez siedmiu księży pod przewodnictwem dziekana Dekanatu Jasło-Wschód, ks. kanonika Zbigniewa Irzyka. W okolicznościowych przemówieniach, jakie wygłosili gospodarze i przybyli goście padały słowa uznania dla rolników za ich trudną i jakże ważną pracę oraz dla wywodzących się z powiatu jasielskiego parlamentarzystów oraz osób funkcyjnych, które wspierając działania lokalnych władz przyczyniają się do rozwoju gminy Kołaczyce. Burmistrz M.Salacha szczególne podziękowania skierowała pod adresem: senator RP Alicji Zając, pani wicemarszałek Marii Kurowskiej, wicewojewody Witolda Lechowskiego, starosty M.Sepioła oraz przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Tadeusza Gorgosza.

- Plon niesiemy, plon … w gospodarza dom – śpiewał zespół Pogórzanie z Bieździedzy rozpoczynając tradycyjny obrzęd dożynkowy. Na zakończenie obrzędu, poświęcony przez dziekana Zbigniewa Irzyka chleb, przyniesiony wraz z wieńcami dożynkowym przez reprezentantów wszystkich gmin powiatu, pokroili wspomniani wcześniej gospodarze imprezy. Tradycyjnym zwyczajem rozdany został między uczestników spotkania. Na scenie prezentowały się zespoły ludowe, a wieczorem zagrała kapela „Pieczarki” oraz zespół „Chrząszcze”. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii z wydarzenia

Ewa Wawro

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Wydarzenia

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!