czwartek, Sty 09 2020 0 komentarz
Jak zaplanować rok?

Gdyby kilka lat temu ktoś przeszczepił mi do głowy całą wiedzę na temat planowania, organizowania

ILO na „12 gwiazdek”

  • sobota, Paź 01 2016
  • Napisane przez  Zbigniew Głowacki
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

30 września 2016 r. w jasielskim "Leszczyńskim" odbyła się pierwsza "Lekcja na 12 gwiazdek".

ILO w Jaśle zakwalifikowało się do projektu jako pierwsze. W miniony piątek uczniowie mogli uczestniczyć w „Lekcji na 12 gwiazdek”, przeprowadzonej przez eksperta z dużym doświadczeniem panią Ewę Nowak-Koprowicz oraz animatora młodzieżowego panią Monikę Lewicką–Bułatek. Wykorzystanie wykładu, pracy grupowej, ćwiczeń prezentacji własnego stanowiska, czy konkursów wykreowało lekcję ciekawą, przyjemną i niewątpliwie merytoryczną.

Ponad 600 uczniów z regionu ma okazję wzięcia udziału w lekcjach prowadzonych przez animatorów i ekspertów z zakresu integracji europejskiej. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne Absolwent, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

W akcji edukacyjnej biorą udział szkoły w: Tarnobrzegu, Krośnie, Dębicy, Ropczycach, Sanoku, Jaśle, Kolbuszowej, Nisku, Leżajsku, Lesku, Przeworsku , Boguchwale, Dynowie, Dukli, Brzostku, Nowej Dębie, Sędziszowie Małopolskim, Sokołowie Małopolskim, Ustrzykach Dolnych, Rymanowie.

Celem akcji edukacyjnej jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność, zarówno uczestników zajęć, jak i ich bliskich, tj. rodziców, dziadków czy rodzeństwa.

Zbigniew Głowacki

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Wydarzenia

Komentarze  

-1 #2 Tomek 2016-10-04 11:23
Czy powołano już młodzieżowe Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Eunijnej , na wzór dawnego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieck iej?
Cytować
+2 #1 KAROL 2016-10-04 08:47
Ciekawe jak podchodzono do mieszania się w wewnętrzne sprawy PL przez Brukselę??? I czy w ogóle projekt pozwala na to pozwala.Nie mówiąc o tym-na co pieniądze są marnowane? Bo są! Na zalewanie umysłów młodzieży dawką "dobra" wszelakiego ,a płynącego z samej gawry głupoty polanej socjalizmem na życzenie! Dla młodych to chwilowa zmiana rytmu w prowadzeniu lekcji w tradycyjny sposób,ale czy refleksyjny>>>> >>>>?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd