Zatrzymani za posiadanie marihuany i amfetaminy

  • niedziela, Maj 14 2017
  • Napisane przez  KPP w Jaśle
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Zatrzymani za posiadanie marihuany i amfetaminy fot. KPP w Jaśle

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 90 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 2 w nocy, policjanci z jasielskiego referatu patrolowo - interwencyjnego zauważyli w Kołaczycach osobowego opla, którym poruszało się trzech młodych mężczyzn. Podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili u kierującego tym pojazdem woreczek strunowy z zawartością białego proszku. 34-letni mieszkaniec Jasła przyznał funkcjonariuszom, że to amfetamina, którą zażywał kilka godzin wcześniej. Policjanci sprawdzili także pasażerów opla. Byli to dwaj 25-letni mieszkańcy Jasła. W trakcie sprawdzenia znaleźli przy jednym z nich pięć woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W sprawę zostali zaangażowani śledczy wydziału kryminalnego jasielskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci przeszukali samochód oraz mieszkania zatrzymanych mężczyzn. W trakcie tych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną, 15 woreczków z zawartością białego proszku i 2 woreczki z zawartością suszu roślinnego.  

Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. Łącznie zabezpieczono 87,1 grama amfetaminy oraz 4,83 grama marihuany. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzutów posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.    

Kierującemu pojazdem zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań za zawartość narkotyków.

KPP w Jaśle

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Wydarzenia

Komentarze  

-2 #1 dragoness 2017-05-14 12:19
Kary za handel narkotykami śa w polsce zdecydowanie zbyt niskie. Powinien być rok za każdy gram twardego narkotyku.
Cytować

Dodaj komentarz

NowościDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd