Młodzi o młodości w literaturze - konkurs recytatorski w MDK w Jaśle

  • piątek, Sty 19 2018
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Młodzi o młodości w literaturze - konkurs recytatorski w MDK w Jaśle fot. MDK Jasło

17 recytatorów z powiatu jasielskiego wzięło udział w IX Konkursie „Sensowne Twory Słowne”. Konkurs odbył się w MDK w Jaśle 16 stycznia 2018 r.

Uczestnicy prezentowali teksty współczesnych pisarzy i poetów, którzy w swoich tekstach opisywali świat widziany oczami młodych, zwracali się do młodego człowieka lub poruszali problemy właściwe młodzieży. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych - uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W młodszej kategorii I miejsce zajęła Katarzyna Lechowska reprezentująca Jasielski Dom Kultury. II miejsce otrzymał Michał Pakuła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (III klasa gimnazjum), a Zuzanna Bernacka – również reprezentantka Jasielskiego Domu Kultury otrzymała miejsce III. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Wiktoria Rachowicz ze Społecznego Gimnazjum w Lipnicy Dolnej i Iga Ziemba ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (III klasa gimnazjum).

W kategorii wiekowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce otrzymał Miłosz Momot (JDK), II miejsce – Filip Nowak (MDK w Jaśle), III miejsce – Marek Śliwa (JDK), a wyróżnienie Miłosz Stój (I LO w Jaśle).

Prezentacje oceniało jury w składzie: Jerzy Dowgiałło – aktor Teatru Maska w Rzeszowie, Marta Gąsiorowska – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Paweł Wałczyk – animator kultury z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach.

Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników ufundowali właściciele: Kancelarii Prawniczej Andrzej Gotfryd, Zakładu Szklarskiego Kryształ i Baru 13 z Jasła.

Bardzo przyjemnie było posłuchać interpretacji znanych i nieznanych tekstów, które w wykonaniu młodzieży nabrały nowego znaczenia i zyskały większą siłę przekazu. Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne konkursy.

MDK w Jaśle

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Wydarzenia

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!