Uczniowie ZST w Jaśle mistrzami Polski!

  • poniedziałek, Cze 11 2018
  • Napisane przez  /dr/
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Uczniowie ZST w Jaśle mistrzami Polski! fot. arch.

10 czerwca br. uczniowie z klas 2Ta oraz 2Tc Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle wzięli udział w Mistrzostwach Polski Klas E-sportowych w grze League Of Legends, organizowanych przez Krajową Federację Sportów Elektronicznych, w Sosnowcu, w Check-Point.

Pierwsza część mistrzostw rozgrywana była przez Internet i wzięło w niej udział 17 drużyn reprezentujących klasy e-sportowe z całej Polski .

Z naszej szkoły aż dwie drużyny zakwalifikowały się do rozgrywek off-line zajmując 8 oraz 5 miejsce na 17 drużyn, które brały udział w lidze on-line. Były to ProVirtual Evolution oraz ProVirtual Extreme.

Na turniej przyjechały drużyny z całej Polski: Morąg Esports z Morąga, PNP z Kędzierzyna-Koźla, Team Lethality z Jaworzna oraz Team CNT który był sklejką z różnych drużyn. Niestety ProVirtual Evolution odpadło w pierwszym meczu przeciwko Team Lethality, natomiast ProVirtual Extreme doszło do finału pokonując kolejno Team CNT oraz Morąg Esports, aby na samym końcu zmierzyć się z PNP, ubiegłorocznymi mistrzami, drużyną, która podczas fazy ligowej przegrała tylko 1 spotkanie na 32. Po bardzo emocjonującym finale nasza drużyna pewnie wygrała i zdobyła tytuł Mistrza Polski Klas E-sportowych Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych.

Wszystkie mecze były na żywo transmitowane na platformie Twitch.tv na kanale Aceleague (na którym można obejrzeć wszystkie spotkania z finałów).

Dodatkowo podczas imprezy uczniowie mogli skorzystać z innych atrakcji oferowanych przez Check-Point takich jak konsole XBOX ONE S, bilard czy gry planszowe.

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

ProVirtual Evolution w składzie:

- Paweł “Bielu” Biel
- Filip “Flopi” Wójtowicz
- Mateusz “Jamale1” Wałęga
- Jakub ”Kwiatu” Kwiatkowski
- Kamil “Kamto” Jakubik

ProVirtual Extreme w składzie:

- Alan “Qenal” Czech
- Kacper “Vertsil” Biernacki
- Artur “Fistop” Sieńkowski
- Darek “Yenoren” Szarek
- Jakub “Dostarczyniel” Faryj

/dr/

Oceń ten artykuł
(401 głosów)
Opublikowano w Wydarzenia

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!