Aby dzieci były bezpieczne na drodze

  • piątek, Wrz 20 2013
  • Napisane przez  KPP Jasło
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Aby dzieci były bezpieczne na drodze fot. archiwum

Dni są coraz krótsze, coraz wcześniej zapada zmrok. Zmniejsza się widoczność, którą dodatkowo ograniczyć mogą opady deszczu i mgła. Częściej w takich warunkach spotykamy dzieci idące drogą do szkoły. Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo dzięki programowi „LOTOS Bezpieczna Droga do Szkoły”, każdy pierwszoklasista z powiatu jasielskiego otrzyma „zestaw bezpieczeństwa”.

Wczoraj w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyła się inauguracja programu "Lotos Bezpieczna Droga do Szkoły", którego celem jest ochrona dzieci przed zagrożeniami w ruchu drogowym. Organizatorem przedsięwzięcia jest Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Jednym z partnerów akcji jest Policja.

Spotkanie rozpoczął pomysłodawca i organizator całego przedsięwzięcia Prezes JKMiRD Józef Biernacki. Przedstawił szczegółowy plan realizacji akcji i poinformował, że już tradycyjnie wszystkie dzieci klas pierwszych z terenu powiatu jasielskiego otrzymają tzw. „zestaw bezpieczeństwa”.  W tym roku szkolnym uczniom wręczonych zostanie  ponad 1.100 pakietów edukacyjnych oraz tyle samo elementów odblaskowych. Do szkół przekazane zostaną także materiały dydaktyczne dla nauczycieli, które z pewnością będą pomocne w uczeniu dzieci, jak unikać niebezpieczeństw na drodze i jak samemu je nie stwarzać.

Z pierwszoklasistami spotkają się również policjanci i organizatorzy programu. Podczas prelekcji przekażą najmłodszym praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscu zabaw. Będą uświadamiać dzieciom, że elementy odblaskowe są konieczne i zwiększają ich bezpieczeństwo.

W inauguracji wzięli udział przedstawiciele wielu instytucji, partnerów akcji. Policję reprezentował podinsp. Andrzej Przebięda Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle, podkom. Renata Mazan i mł. asp. Sylwia Jaworska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Do udziału w akcji oraz noszenia odblasków zachęcał również asp. sztab. Kazimierz Barański z KPP w Brzozowie. Zaproszeni goście przekazali wyrazy uznania pod adresem Józefa Biernackiego prezesa JKMiRD za zaangażowanie w działanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego od lat organizuje przedsięwzięcia we współpracy z Policją. Znaczna ich część poświęcona jest bezpieczeństwu najmłodszych. Wspiera Policję w organizacji zawodów "Policjant Ruchu Drogowego". Organizuje szkolenia, w których uczestniczą policjanci i doskonalą umiejętność udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. JKMiRD jest współorganizatorem konkursów bezpieczeństwa ruchu drogowego i konkursów motoryzacyjnych.

KPP Jasło

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Wydarzenia

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!