Skąd te smaki i aromaty?

  • środa, Maj 29 2019
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Skąd te smaki i aromaty? fot. Ewa Wawro

Jakość wina rodzi się w winnicy, dlatego tak ważna jest jej właściwa pielęgnacja. A dobry winiarz sztukę oceny i degustacji wina powinien mieć w przysłowiowym „jednym paluszku”. I tego m.in. uczą się słuchacze Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

Ocena degustacyjna wina w praktyce winiarskiej – to temat pierwszego dnia zajęć 8. zjazdu Studium Praktycznego Winiarstwa 2019. Temat bardzo rozległy i niezwykle ważny dla winiarzy, trudno bowiem mówić o wyprodukowaniu dobrego wina, jak nie potrafi się go prawidłowo ocenić. Wszystko jest tu ważne i dlatego sztuce oceny i degustacji poświęcamy sporo czasu i uwagi. Uczymy się nie tylko rozpoznawania z jakiej odmiany zostało wyprodukowane, analizy opisowej i oceny wina, omawiamy na jakich etapach produkcji powstają poszczególne cechy wina i jakie związki za nie są odpowiedzialne. Zajęcia prowadzili Wojciech Bosak i Ewa Wawro.

Drugi dzień poświęcony był sztuce właściwej pielęgnacji młodej winnicy. To kolejne ważne zagadnienie, bez którego nie ma co myśleć o sukcesie. Jakość wina rodzi się w winnicy – to zasada, której przestrzegania uczymy naszych akademików. Wykłady i zajęcia praktyczne w Winnicy Jasło prowadził Roman Myśliwiec.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji GALICJA VITIS, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Ewa Wawro, dyrektor PAW

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Wydarzenia

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościOur website is protected by DMC Firewall!