,,Mikołajkowa Niezapominajka” w jasielskim szpitalu

  • sobota, Gru 07 2013
  • Napisane przez 
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
,,Mikołajkowa Niezapominajka” w jasielskim szpitalu fot. Ewa Wawro

Wczoraj oddział chirurgii jasielskiego szpitala odwiedziły trzy urocze „mikołajki”, wolontariuszki Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas”. Oprócz prezentów miały dla pacjentów ciepłe uśmiechy i słowa wsparcia. W niejednym oku zabłysły łzy wzruszenia.

Stowarzyszenie ,,Sanitas" to ogólnopolska organizacja z siedzibą w Sanoku, której głównym celem jest wspieranie osób walczących z chorobami nowotworowymi, ich bliskich oraz profilaktyka i edukacja zdrowotna. „Mikołajkowa Niezapominajka” to gest, którym chcą dać odrobinę radości tym, którzy będąc w szpitalach z niepokojem patrzą w przyszłość. W tegorocznej akcji brało udział 20 osób, wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają swój wolny czasu dla innych.

- To daje nam sporo satysfakcji, ale bez naszych kochanych darczyńców, głównie firm kosmetycznych, nasza akcja nie mogłaby się odbyć – podkreśla Anna Nowakowska, jedna z wolontariuszek. - W tym roku nasza akcja sięga na trzy województwa, ponad dziewięć placówek, ponad 1500 upominków dla pacjentów. Odwiedzamy Poznań, Rzeszów, Gorlice, Jasło, Krosno, Przemyśl i Dziecięce Hospicjum w Rzeszowie.

„Jesteśmy grupą osób, na których choroba nowotworowa pozostawiła swój ślad. Niektórych z nas dotknęła osobiście, inni zaś wspierali swoich bliskich, którzy walczyli z rakiem. Niektórych już nie ma wśród nas. Zrzeszamy ludzi, dla których istotna jest pomoc i działanie na rzecz drugiego człowieka. Wiele wydarzeń, które działy się wokół nas, zaowocowało utworzeniem Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi ,,Sanitas” - tak sami piszą o sobie w ulotce prezentującej Stowarzyszenie.

Ewa Wawro

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Opublikowano w Wydarzenia

Brak uprawnień do wysłania komentarza

NowościOur website is protected by DMC Firewall!