wtorek, 04, czerwiec 2019 16:18

Antoniański Dar już  w najbliższą niedzielę – 9 czerwca. Szczegóły na plakacie

środa, 29, maj 2019 19:35

Jakość wina rodzi się w winnicy, dlatego tak ważna jest jej właściwa pielęgnacja. A dobry winiarz sztukę oceny i degustacji wina powinien mieć w przysłowiowym „jednym paluszku”. I tego m.in. uczą się słuchacze Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

wtorek, 23, kwiecień 2019 07:20

Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłosiła nominacje do siódmej edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Wśród pięciu nominowanych znalazł się jaślanin Robert Król z tomem poetyckim „Polka”. To właśnie na jego wydanie otrzymał stypendium artystyczne Burmistrza Miasta Jasła.

poniedziałek, 25, luty 2019 16:37

Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.

wtorek, 19, luty 2019 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Turystyczne szlaki Jasielszczyzny”.

Ziemia Jasielska leży w południowo-zachodniej części województwa podkarpackiego i jest jednym z jego najatrakcyjniejszych regionów.

Piękne krajobrazy, bogactwo przyrody, niezwykle urozmaicona rzeźba terenu sprawiają, że jest to teren szczególnie przyciągający turystów. Nie brakuje tutaj także miejsc dla miłośników ciszy, spokoju i kontaktu z nieskażoną przyrodą.

Magurski Park Narodowy, Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja” czy Szlak Architektury Drewnianej ze swymi najcenniejszymi zabytkami to atrakcje, które co roku przyciągają rzesze turystów.

Na stałe w krajobraz wpisały się rozmieszczone na terenie całej Ziemi Jasielskiej cmentarze z okresu I wojny światowej, gdzie obok siebie spoczywają żołnierze różnych narodowości. Są one świadectwem krwawej historii tego regionu, skłaniają do zadumy i refleksji nad tymi, którzy na zawsze pozostali w obcej ziemi.

poniedziałek, 11, luty 2019 18:21

Serdecznie zapraszamy na koncert karnawałowy w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle pod kierunkiem kapelmistrza Daniela Mrugała.

czwartek, 07, luty 2019 17:26

Runiczny alfabet, tajemnice świata pszczół, tajniki sztuki iluzji, zabawy z masą nienewtonowską, zjawiska fizyczne oraz programowanie robotów to tematy, które zgłębiali najmłodsi jaślanie podczas pierwszego semestru tegorocznej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Merytoryczny program na bieżący rok akademicki przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

czwartek, 31, styczeń 2019 12:56

Polacy wynaleźli urządzenie, które zbada nas bez udziału lekarza. To wynalazek na skalę światową

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!