Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami. 

Nie tak wygląda demokracja

  • niedziela, Sty 20 2019
  • Napisane przez  Dorota Woźniak Radna Rady Powiatu w Jaśle
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Dorota Woźniak Radna Rady Powiatu w Jaśle Dorota Woźniak Radna Rady Powiatu w Jaśle

„Demokracja to nic innego jak sztuka kompromisu i zdolność do samoograniczenia będąca wynikiem zrozumienia, że nigdy nie ma się pełnej racji, stuprocentowej słuszności i tym samym prawa do realizowania swoich idei bez uwzględniania opinii innych”. To definicja demokracji, którą przedstawił Witold Jurasz, były pracownik MON, były I sekretarz Ambasady RP w Moskwie, były charge d'affaires RP na Białorusi, obecnie dyrektor ds. rozwoju w prywatnej firmie. W pełni utożsamiam się z tą opinią i tego oczekuję od samorządowców.

Dlatego zwróciłam się z apelem do koleżanek i kolegów Radnych o przyjęcie moich wniosków, które ułatwią właściwe wykonywanie zadań własnych Powiatu Zarządowi.

Wnioskowałam o zwiększenie kwot przeznaczonych na rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty kulturalnej i wsparcie imprez sportowych na terenie powiatu oraz na organizację imprez kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży – rozwijając wyższe wartości etyczne i zamiłowanie do aktywności ruchowej oraz do osób starszych – zwiększając integrację społeczną. Te zadania, to zadania własne powiatu wynikające z ustawy o samorządzie powiatowym i powinny być realizowane we właściwy sposób.

Zasadności moich wniosków nie można chyba kwestionować. A jednak zostały odrzucone. W imię źle pojętej demokracji.

Podobnie zostały odrzucone wnioski składane przez innych radnych, mimo głosów ze strony rządzącej o ich zasadności i możliwości wprowadzenia do budżetu Powiatu.

Dlatego podczas głosowania nad przyjęciem budżetu wstrzymałam się od głosu.

Poniżej skany złożonych przeze mnie wniosków.

Dorota Woźniak
Radna Rady Powiatu w Jaśle

DW1 DW2DW3 DW i BL

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Z prawa i z lewa

Komentarze  

+2 #2 Stas 2019-01-20 13:35
Tu nie chodzi o demokrację, tylko o zdrowy rozsądek.
Cytować
+2 #1 Małgorzata 2019-01-20 11:53
Pani Doroto Pani Bozeno w imieniu społeczeństwa jasielskiego myslacego demokratycznego dziękuję. Proszę pamiętać że zelbeton da się skruszyc tylko potrzeba czasu. Wybrani by mam służyć nie za darmo Przemyśla swoje postępowanie rozgląda się wokół siebie i zauważa że poza nimi są jeszcze inni myślący i ich też należy wziąść pod uwagę. Powodzenia i życzę wszystko dobrego dla Pań.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

NowościDMC Firewall is a Joomla Security extension!