wtorek, Mar 19 2019

Z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała dużo atrakcji.

środa, Mar 13 2019

15 marca 2019 r. w Klubie Czytających Rodzin poznamy japońską sztukę przedstawiania historii z wykorzystaniem obrazów czyli kamishibai.

środa, Mar 13 2019

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu BalkanArtz, który odbędzie się w najbliższy piątek (15 marca br.) o godz. 19.00 w ramach Muzycznego Bunkra. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w sekretariacie JDK lub on line.

wtorek, Lut 19 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Turystyczne szlaki Jasielszczyzny”.

Ziemia Jasielska leży w południowo-zachodniej części województwa podkarpackiego i jest jednym z jego najatrakcyjniejszych regionów.

Piękne krajobrazy, bogactwo przyrody, niezwykle urozmaicona rzeźba terenu sprawiają, że jest to teren szczególnie przyciągający turystów. Nie brakuje tutaj także miejsc dla miłośników ciszy, spokoju i kontaktu z nieskażoną przyrodą.

Magurski Park Narodowy, Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja” czy Szlak Architektury Drewnianej ze swymi najcenniejszymi zabytkami to atrakcje, które co roku przyciągają rzesze turystów.

Na stałe w krajobraz wpisały się rozmieszczone na terenie całej Ziemi Jasielskiej cmentarze z okresu I wojny światowej, gdzie obok siebie spoczywają żołnierze różnych narodowości. Są one świadectwem krwawej historii tego regionu, skłaniają do zadumy i refleksji nad tymi, którzy na zawsze pozostali w obcej ziemi.

piątek, Lut 15 2019

Dzień Otwarty SP2

Napisane przez Opublikowano w Zapowiedzi Kulturalne

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. Szczegóły na plakacie

Strona 1 z 170

Our website is protected by DMC Firewall!