wtorek, Sty 15 2019

Wysiedlenie i zniszczenie Jasła w 1944 r. nawet dla współczesnych było wydarzeniem bez precedensu. Ludzie, którzy doświadczyli wszystkich okropności II wojny światowej nie byli w stanie znaleźć logicznego wytłumaczenia dla bezzasadnego zniszczenia miasta.

środa, Sty 09 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Mistrzowie Ilustracji” przygotowaną przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

poniedziałek, Sty 07 2019

Zagrają siatkarze

Napisane przez Opublikowano w Zapowiedzi Kulturalne

Mecz piłki siatkowej o Mistrzostwo III Ligii. 19 stycznia, godz. 18.00, hala sportowa MOSiR.

poniedziałek, Sty 07 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają do udziału w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 3-8, a także klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy powinni nadesłać prace o dowolnej tematyce – wiersze lub opowiadania, ale nie mogą to być wypracowania szkolne ani prace wcześniej publikowane bądź nagrodzone w innych konkursach. Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia 2019 r. Laureaci, wyłonieni przez profesjonalne jury, otrzymają nagrody, a ich wiersze i opowiadania zostaną opublikowane w tomiku „Liryczne Jasło”, wydawanym co roku przez Bibliotekę, jako pokłosie Konkursu.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu, który wraz z Kartą uczestnika, Oświadczeniem, Klauzulą informacyjną, Zgodą na przetwarzanie danych osobowych i Zgodą na wykorzystanie wizerunku można pobrać ze strony Biblioteki.

środa, Sty 02 2019

Orszak Trzech Króli

Napisane przez Opublikowano w Zapowiedzi Kulturalne

Jasielski Orszak Trzech Króli, 6 stycznia – godz. 11.30, wyruszy sprzed kościoła oo. Franciszkanów. Szczegóły na plakacie

Strona 1 z 167

Our website is protected by DMC Firewall!