czwartek, Lut 16 2017

Najnowocześniejsze protezy zadziwiają wprawdzie swoją funkcjonalnością, jednak nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwej kończyny. A gdyby osobie po wypadku, który zakończył się amputacją ręki lub nogi, albo pacjentowi po rozległym zawale serca, z dużą ilością uszkodzonej tkanki, stworzyć możliwość zregenerowania brakujących lub martwych komórek? Czy mechanizm, który z powodzeniem działa u traszki, da się w jakiś sposób „przeszczepić” do ludzkiego organizmu?

środa, Lut 08 2017

Australijska pielęgniarka prowadziła zeszyt z ostatnimi wyznaniami jej pacjentów. Zbiór okazał się bardzo pokaźny.

sobota, Lut 04 2017

Dobre informacje o jakości powietrza regularnie omijają Polskę. Tymczasem wielu naszych sąsiadów poradziło sobie z problemem, który u nas przez długi czas był – a może nadal jest – bagatelizowany. Jak to możliwe, że niektóre kraje ze smogiem walczą skutecznie, a inne, choć walkę podjęły, to stale zajmują niechlubne miejsca w europejskich rankingach?

wtorek, Sty 17 2017

Przestępcy, żeby wykraść dane z karty, podrobili cały bankomat

piątek, Sty 13 2017

Główny Urząd Statystyczny potwierdził wcześniejsze zaskakujące informacje na temat średniego poziomu cen w Polsce. W ciągu miesiąca wzrosły aż o 0,7 proc. To największa podwyżka od marca 2011 roku. Tym samym roczny wskaźnik inflacji wzrósł z zera do 0,8 proc.

Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, w grudniu mieliśmy do czynienia z podwyżką cen względem ich poziomu z grudnia 2015 roku, co oznacza powrót inflacji po ponad dwóch latach przerwy. Dużą niespodzianką jest jednak skala tej zmiany (0,8 proc.). Początkowo zakładano wzrosty cen rok do roku na poziomie 0,5 proc., co już i tak wydawało się być wysokim wynikiem.

Duże podwyżki w skali roku nie są dla wielu osób szokujące. W końcu to długi okres czasu, a w ostatnich 12 miesiącach wiele się działo w polskiej gospodarce. Wrażenie musi robić za to zmiana cen w porównaniu z poprzednim miesiącem - wzrosły średnio o 0,7 proc. Wyższy wynik niż obecny GUS odnotował po raz ostatni prawie 6 lat temu, gdy inflacja w skali miesięcznej wyniosła 0,9 proc.

Cały artykuł na money.pl

Strona 1 z 46

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd