środa, Kwi 24 2019

Choć plastikowe śmieci stanowią aż 49 proc. zanieczyszczeń w oceanach, to właśnie filtry od papierosów są najczęściej spotykanym odpadem.

poniedziałek, Wrz 03 2018

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś trzepnąć osę gazetą. W Niemczech takie praktyki stają się zakazane. Za zabicie rzadkiego gatunku tego owada za zachodnią granicą można zapłacić nawet 65 tysięcy euro kary - informuje "Deutsche Welle".

piątek, Lip 27 2018

Masz konto w Alior Banku, Banku Millennium, BZ WBK, Deutsche Banku, Idea Banku, Pekao SA lub Plus Banku? Po decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bank się z tobą rozliczy z podwyżek i odda nadpłatę. Albo udostępni niektóre usługi za darmo. Sprawdź, na co możesz liczyć

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował w czwartek, że sprawdza, jak banki zmieniają warunki umów z konsumentami. Chodzi m.in. o zmianę wysokości opłat.

„Mogą to robić, ale musi się to odbywać pod pewnymi zasadami” - przypomina UOKiK.

(…)

Najnowsze decyzje UOKiK dotyczą: Alior Banku, Banku Millennium, BZ WBK, Deutsche Banku, Idea Banku, Pekao SA i Plus Banku.

Cały artykuł na forbes.pl

wtorek, Paź 10 2017

To, jak twój mózg postrzega upływ czasu, zależy od samopoczucia, wieku i życiowych doświadczeń.

- Dlaczego musimy już iść? Dopiero zaczęłyśmy się bawić! - marudzi moja sześcioletnia córka, choć spędziła u przyjaciółki całe popołudnie. Nie tylko dzieci tak mają, nam także czas płynie inaczej, gdy spędzamy go w kafejce na nadmorskiej plaży, niż wysiadując przed komputerem w pracy. Każda godzina to zawsze 60 minut, choć mózg człowieka różnie postrzega upływa czasu. Jest to zależne np. od tego, czy zdarzenie, którego doświadczamy, jest przyjemne czy przykre. Dwa kwadranse spędzone na izbie przyjęć i zakładaniu gipsu urastają w naszej pamięci do wielu godzin. Dzieje się tak, bo w sytuacjach krytycznych gromadzimy w pamięci ogromną ilość informacji w krótkim czasie. Doświadczenia bólu, strachu pozostawiają bogatsze wspomnienia, które każą nam myśleć, że upłynęło więcej czasu niż w rzeczywistości.

Postrzeganie czasu jest także zależne od wieku - dla mojej sześcioletniej córki rok to jedna szósta jej życia, 365 dni wypełnionych ciągle nowymi doświadczeniami i ogromem przyswajanych codziennie informacji. Ja świat wokół siebie dobrze już poznałam i coraz mniej rzeczy jest dla mnie nowych i ciekawych, przez to dni zlewają się ze sobą, a rok płynie szybciej. 33. z kolei Boże Narodzenie już tak nie cieszy...

SZYBKO: MOTYWACJA

Nie wystarczy dobra zabawa, aby poczuć, że czas biegnie szybko. Wrażenie bardzo szybkiego upływu czasu pojawia się także wtedy, gdy jesteśmy zmotywowani do osiągnięcia konkretnego pożądanego celu. Sprzyja temu głębokie przekonanie, że cel ten osiągniemy, a jest on odpowiedzią na jakąś podstawową potrzebę fizjologiczną, np. jedzenie czy picie. Według badań przeprowadzonych na University of Alabama, opublikowanych na łamach „Psychological Science”, w takich okolicznościach zredukowane zostają procesy związane z pamięcią i uwagą, aby tylko odrzucić mniej istotne myśli i emocje.

Cały artykuł na Focus.pl

piątek, Sie 11 2017

PiS mówi, że serce kraju bije w Polsce powiatowej. I jeśli ma rację to lada chwila nasz kraj czeka zawał. Według analizy Polskiej Akademii Nauk niemal połowie z 255 średnich miast grozi finansowa zapaść. Prowincjonalnym ośrodkom nie pomogą nawet by-passy ministra Morawieckiego, który jedynie mówi o zrównoważonym rozwoju. Tu potrzeba ostrej terapii.

Strona 1 z 48

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd