czwartek, Lut 13 2020

Zimą ubieramy się cieplej i grubiej. Kurtki stają się nieodzownym odzieniem wierzchnim, aby nie zmarznąć po wyjściu z domu. Jednak możemy sobie pozwolić na lżejszy ubiór, jeśli przemieszczamy się samochodem. Mimo to nasze dzieci i wtedy często noszą na sobie grube kurteczki, czy kombinezony.

Czytaj więcej na: https://megamamy.pl/dziecko-w-kurtce-a-fotelik/

środa, Sty 22 2020

Jedna czwarta tego typu produktów ma skład niezgodny z deklaracjami producentów – wynika z badań Narodowego Instytutu Leków. W efekcie są w zasadzie bezużyteczne.

NIL dokładnie przeanalizował 50 najbardziej popularnych wyrobów sprzedawanych w aptekach. W żadnym z nich nie wykryto zanieczyszczeń czy związków szkodliwych, za to poważnym problemem okazał się deficyt lub wręcz brak deklarowanych na opakowaniach witamin czy składników roślinnych. Przykładowo w preparacie zawierającym ostryż długi, który reklamowany jest jako remedium na przypadłości wątrobowe, było zaledwie 3 proc. wyciągu z tej rośliny. Z kolei preparaty polecane w walce z objawami menopauzy zawierały zaledwie 18 proc. deklarowanej przez producenta dawki izoflawonów soi czy 38 proc. izoflawonów kończyny czerwonej.

Czytaj więcej na: www.gazetaprawna.pl

czwartek, Lis 14 2019

Z ręką na sercu, przyznasz ile czasu spędzasz online? Bo ja dużo. Nawet za dużo. Tłumaczę sobie, że jako osoba blogująca, działająca w social media i planująca swój biznes online jestem usprawiedliwiona, ale wiem, że powinnam ten czas lepiej wykorzystać. Z drugiej strony, gdyby nie to moje spędzanie czasu online, nie byłoby dzisiejszych “Znalezionych w sieci”, które dla Ciebie przygotowałam.

poniedziałek, Wrz 16 2019

Tytuł artykułu mówi właściwie już wszystko, ale raz na jakiś czas warto ponownie przyjrzeć się temu problemowi. Wśród rodziców są tacy, którzy zupełnie nie potrafią uspokoić swojego dziecka i sięgają po elektroniczny cukierek, czyli telefon komórkowy. To tak, jak gdyby powiedzieli dziecku: „Uważamy, że nie możesz zrobić nic innego, jak tylko zjeść ten cukierek, żeby się uspokoić. W ten sposób dasz nam święty spokój i po raz kolejny pokażemy ci, że nie potrafisz się sam sobą zająć ani wyciszyć”.

środa, Kwi 24 2019

Choć plastikowe śmieci stanowią aż 49 proc. zanieczyszczeń w oceanach, to właśnie filtry od papierosów są najczęściej spotykanym odpadem.

Strona 1 z 49

DMC Firewall is a Joomla Security extension!