czwartek, Sty 09 2020 0 komentarz
Jak zaplanować rok?

Gdyby kilka lat temu ktoś przeszczepił mi do głowy całą wiedzę na temat planowania, organizowania

Polska w ruinie. Aż 122 miastom w Polsce grozi zapaść. W tych 15 jest najgorzej

  • piątek, Sie 11 2017
  • Napisane przez  źródło: newsweek.pl
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

PiS mówi, że serce kraju bije w Polsce powiatowej. I jeśli ma rację to lada chwila nasz kraj czeka zawał. Według analizy Polskiej Akademii Nauk niemal połowie z 255 średnich miast grozi finansowa zapaść. Prowincjonalnym ośrodkom nie pomogą nawet by-passy ministra Morawieckiego, który jedynie mówi o zrównoważonym rozwoju. Tu potrzeba ostrej terapii.

PAN jako miasta średnie opisuje ośrodki liczące więcej niż 20 tysięcy mieszkańców, ale mniej niż 100 tys. I to one - jak wynika z analizy Analizy Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN - w najbliższej przyszłości przejdą poważny kryzys.

Podstawowym problemem będzie duży spadek liczby ludności. W małych miastach jest on powodowany zarówno niżem demograficznym jak i problemami migracyjnymi. Przykładem takich mogą być na przykład miejscowość Prudnik w województwie opolskim, czy Hajnówka w województwie Podlaskim - mówi prof. Przemysław Śleszczyński z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, jeden z autorów opracowania.

Cały artykuł na newsweek.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Znalezione w sieci

Komentarze  

-8 #1 dragoness 2017-08-11 09:21
A u nas pewnie rządzący czekają na interwencję Matki Boskiej, skoro przeznaczają 130tys. zł. na "rewitalizację" miejsca, gdzie oprócz starszych pań nikt nie chodzi.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!