Polska w ruinie. Aż 122 miastom w Polsce grozi zapaść. W tych 15 jest najgorzej

  • piątek, Sie 11 2017
  • Napisane przez  źródło: newsweek.pl
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

PiS mówi, że serce kraju bije w Polsce powiatowej. I jeśli ma rację to lada chwila nasz kraj czeka zawał. Według analizy Polskiej Akademii Nauk niemal połowie z 255 średnich miast grozi finansowa zapaść. Prowincjonalnym ośrodkom nie pomogą nawet by-passy ministra Morawieckiego, który jedynie mówi o zrównoważonym rozwoju. Tu potrzeba ostrej terapii.

PAN jako miasta średnie opisuje ośrodki liczące więcej niż 20 tysięcy mieszkańców, ale mniej niż 100 tys. I to one - jak wynika z analizy Analizy Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN - w najbliższej przyszłości przejdą poważny kryzys.

Podstawowym problemem będzie duży spadek liczby ludności. W małych miastach jest on powodowany zarówno niżem demograficznym jak i problemami migracyjnymi. Przykładem takich mogą być na przykład miejscowość Prudnik w województwie opolskim, czy Hajnówka w województwie Podlaskim - mówi prof. Przemysław Śleszczyński z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, jeden z autorów opracowania.

Cały artykuł na newsweek.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Opublikowano w Znalezione w sieci

Komentarze  

-7 #1 dragoness 2017-08-11 09:21
A u nas pewnie rządzący czekają na interwencję Matki Boskiej, skoro przeznaczają 130tys. zł. na "rewitalizację" miejsca, gdzie oprócz starszych pań nikt nie chodzi.
Cytować

Dodaj komentarz

DMC Firewall is a Joomla Security extension!